Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
sq: (Pa bateri, në linjë RrA)

en: (Charging from AC)
sq: (Ngarkim baterie nga RrA)

en: (AC on-line)
sq: (në linjë RrA)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
sq: akoma %d%% (%02d:%02d)

en: %02d:%02d remaining
sq: %02d: akoma %02d

en: %d%% remaining
sq: akoma %d%%

en: AC off-line
sq: Jo në linjë RrA

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
sq: KUJDES: Bateria juaj ka mbërritur në gjendjen kritike. Do të duhej ta vinit në prizë ose fikni kompjuterin tuaj, për të shmangur humbje të mundshme të dhënash.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
sq: KUJDES: Bateria juaj po shkarkohet. Do të duhej të shihnit mundësinë e vënies në prizë ose fikjes së kompjuterit tuaj sa më shpejt, për të shmangur humbje të mundshme të dhënash.

en: Battery
sq: Bateri

en: Select file
sq: Përzgjidhni kartelë

en: Select command
sq: Përzgjidhni urdhër

en: Unable to open the following url: %s
sq: S’arrihet të hapet url-ja vijuese: %s

en: Battery Monitor
sq: Mbikëqyrës Baterie

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: On AC:
sq: Në RrA:

en: Battery high:
sq: Shumë bateri:

en: Battery low:
sq: Pak bateri:

en: Battery critical:
sq: Bateri në gjendje kritike:

en: Bar _colors
sq: _Ngjyra vijash

en: Low percentage:
sq: Përqindje e ulët:

en: Low battery action:
sq: Veprim kur ka pak bateri:

en: Do nothing
sq: Mos bëj gjë

en: Display a warning message
sq: Shfaq një mesazh sinjalizimi

en: Run command
sq: Xhiro një urdhër

en: Run command in terminal
sq: Xhiro urdhër në terminal

en: Command:
sq: Urdhër:

en: Critical percentage:
sq: Përqindje kritike:

en: Critical battery action:
sq: Veprim për bateri në gjendje kritike:

en: Levels and _actions
sq: Nivele dhe _veprime

en: Display label
sq: Shfaq etiketë

en: Display icon
sq: Shfaq ikonë

en: Display bar
sq: Shfaq shtyllë

en: Display percentage
sq: Shfaq përqindje

en: Display time
sq: Shfaq kohë

en: Display power
sq: Shfaq energji

en: Hide time/percentage when full
sq: Fshih kohë/përqindje kur të jetë plot

en: Display percentage in tooltip
sq: Shfaq përqindje si ndihmëz

en: Display time remaining in tooltip
sq: Shfaqe kohën e mbetur si ndihmëz

en: _Display
sq: _Shfaq

en: Show and monitor the battery status
sq: Shfaqni dhe mbikëqyrni gjendje baterie
