Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
sv: (Inget batteri, extern ström ansluten)

en: (Charging from AC)
sv: (Laddar upp från extern strömkälla)

en: (AC on-line)
sv: (Extern ström ansluten)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
sv: %d%% (%02d:%02d) återstår

en: %02d:%02d remaining
sv: %02d:%02d återstår

en: %d%% remaining
sv: %d%% återstår

en: AC off-line
sv: Extern ström frånkopplad

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
sv: VARNING: Ditt batteri har nått kritisk status. Du bör ansluta en extern strömkälla eller stänga av din dator nu för att undvika att data går förlorat.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
sv: VARNING: Ditt batteri börjar få låg laddningskapacitet. Du bör överväga att ansluta en extern strömkälla eller stänga av din dator snart för att undvika att data går förlorat.

en: Battery
sv: Batteri

en: Select file
sv: Välj fil

en: Select command
sv: Välj kommando

en: Unable to open the following url: %s
sv: Det gick inte att öppna följande url: %s

en: Battery Monitor
sv: Batteriövervakning

en: _Close
sv: _Stäng

en: _Help
sv: _Hjälp

en: On AC:
sv: På extern ström:

en: Battery high:
sv: Batteri högt:

en: Battery low:
sv: Batteri lågt:

en: Battery critical:
sv: Batteri kritiskt:

en: Bar _colors
sv: Stapelf_ärger

en: Low percentage:
sv: Låg procentandel:

en: Low battery action:
sv: Åtgärd för låg batterikapacitet:

en: Do nothing
sv: Gör ingenting

en: Display a warning message
sv: Visa ett varningsmeddelande

en: Run command
sv: Kör kommando

en: Run command in terminal
sv: Kör kommando i terminal

en: Command:
sv: Kommando:

en: Critical percentage:
sv: Kritisk procentandel:

en: Critical battery action:
sv: Åtgärd för kritisk batterikapacitet:

en: Levels and _actions
sv: Nivåer och _åtgärder

en: Display label
sv: Visa etikett

en: Display icon
sv: Visa ikon

en: Display bar
sv: Visa stapel

en: Display percentage
sv: Visa procentandel

en: Display time
sv: Visa tid

en: Display power
sv: Visa strömkapacitet

en: Hide time/percentage when full
sv: Dölj tid/procentandel vid fullständig laddning

en: Display percentage in tooltip
sv: Visa procentandel i verktygstips

en: Display time remaining in tooltip
sv: Visa återstående tid i verktygstips

en: _Display
sv: _Visa

en: Show and monitor the battery status
sv: Visa och övervaka batteristatus
