Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
tr: (Pil yok, Fişe takılı)

en: (Charging from AC)
tr: (Fişten şarj ediyor)

en: (AC on-line)
tr: (Fişe takılı)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
tr: %%%d (%02d:%02d) kaldı

en: %02d:%02d remaining
tr: %02d:%02d kaldı

en: %d%% remaining
tr: %%%d kaldı

en: AC off-line
tr: Fişe takılı değil

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
tr: UYARI: Piliniz kritik düzeye erişti. Olası veri yitimini önlemek için bilgisayarınızı kapatın veya fişe takın.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
tr: UYARI: Piliniz bitmek üzere. Olası veri yitimini önlemek için bilgisayarınızı kapatmayı veya fişe takmayı düşünün.

en: Battery
tr: Pil

en: Select file
tr: Dosya seç

en: Select command
tr: Komut seç

en: Unable to open the following url: %s
tr: Belirtilen URL açılamadı: %s

en: Battery Monitor
tr: Pil Gözlemcisi

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Help
tr: _Yardım

en: On AC:
tr: Elektrikte:

en: Battery high:
tr: Yüksek pil:

en: Battery low:
tr: Düşük pil:

en: Battery critical:
tr: Kritik pil:

en: Bar _colors
tr: Çubuk _renkleri:

en: Low percentage:
tr: Düşük doluluk oranı:

en: Low battery action:
tr: Pil düzeyi düşükken gerçekleştirilecek eylem:

en: Do nothing
tr: Bir şey yapma

en: Display a warning message
tr: Uyarı iletisi göster

en: Run command
tr: Komut çalıştır

en: Run command in terminal
tr: Uçbirimde komut çalıştır

en: Command:
tr: Komut:

en: Critical percentage:
tr: Kritik doluluk oranı:

en: Critical battery action:
tr: Pil düzeyi kritikken gerçekleştirilecek eylem:

en: Levels and _actions
tr: Düzeyler ve _eylemler

en: Display label
tr: Etiketi göster

en: Display icon
tr: Simgeyi göster

en: Display bar
tr: Çubuğu göster

en: Display percentage
tr: Yüzdeyi göster

en: Display time
tr: Saati göster

en: Display power
tr: Gücü göster

en: Hide time/percentage when full
tr: Doluyken saat/yüzdeyi gizle

en: Display percentage in tooltip
tr: İpucunda yüzdeyi göster

en: Display time remaining in tooltip
tr: İpucunda kalan pil süresini göster

en: _Display
tr: _Görüntüle

en: Show and monitor the battery status
tr: Pil durumunu göster ve gözlemle
