Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (58 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
ast: El xestor de cartafueyu apúrrese como un complementu del panel pa Xfce y como aplicación independiente executándose na estaya de notificaciones. Caltien una historia de testu ya semeyes copiada al cartafueyu. Tamién tien una carauterística pa executar les aiciones na esbilla d etestu específicu y concasales colos rexistros.

en: Clipboard manager
ast: Xestor del cartafueyu

en: Image
ast: Imaxe

en: Edit with Gimp
ast: Editar con GIMP

en: View with Ristretto
ast: Ver con Ristretto

en: Xfce Bug
ast: Fallu de Xfce

en: GNOME Bug
ast: Fallu de GNOME

en: Long URL
ast: URL llarga

en: Shrink the URL
ast: Acurtiar la URL

en: None
ast: Un res

en: <b>Reset actions</b>
ast: <b>Reafitar aiciones</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
ast: ¿De xuru que quies reafitar les aiciones?

en: Edit Action
ast: Editar aición

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. If you don't know regular expressions, have a look at the documentation of Clipman that has an introdution for them.
ast: Pues usar los parámetros de sustitución "\1", "\2" y siguientes nos comandos. El parámetru "\0" representa'l testu completu. Si nun conoces les espresiones regulares, mira la documentación de Clipman, au hai una introducción sobro les mesmes.

en: Name:
ast: Nome:

en: Pattern:
ast: Patrón:

en: Activate only on manual copy
ast: Activar namái copia manual

en: By default the action is triggerred by a selection, check this option to trigger the action only when you make a manual copy
ast: Por defeutu l'aición actívase por una seleición, conseña esta opción p'activar l'aición namái cuando se fai una copia manual

en: <b>Action</b>
ast: <b>Aición</b>

en: Command:
ast: Comandu:

en: <b>Commands</b>
ast: <b>Comandos</b>

en: Sync _selections
ast: Sincronizar les _escoyetes

en: If checked, the selections will be synced with the default clipboard in a way that you can paste what you select
ast: Si ta conseñáu, sincronizaránse les seleiciones col cartafueyu por defeutu de mou que pueas apegar lo qu'escoyisti

en: Show _QR-Code
ast: Amosar códigu _QR

en: <b>Behavior</b>
ast: <b>Comportamientu</b>

en: Save on _quit
ast: Guardar al _colar

en: If checked, this option will restore the history on every new Xfce session
ast: Si ta conseñáu, esta opción restaurará la historia en cada nueva sesión de Xfce

en: Store last copied _image
ast: Atroxar la cabera _imaxe copiada

en: If checked, this option allows to store one image inside the history
ast: Si ta conseñáu, esta opción permítete atroxar una imaxe na historia

en: Ignore s_elections
ast: Inorar _escoyetes

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
ast: Si ta conseñáu, les escoyetes nun afeutarán la historia, quitante les copies manuales

en: Size of the _history:
ast: Tamañu de la _historia:

en: <b>History</b>
ast: <b>Historia</b>

en: General
ast: Xeneral

en: Actions
ast: Aiciones

en: Automatically paste a selected item from the history
ast: Apegar automáticamente un oxetu esbilláu de la historia

en: _Paste instantly:
ast: _Apegar nel intre:

en: P_osition menu at mouse pointer
ast: P_osición del menú nel mur

en: Popup the menu at the mouse pointer position, only for the xfce4-popup-clipman command
ast: Emerxer el menú na posición del mur, namái pal comandu xfce4-popup-clipman

en: _Reorder history items
ast: _Reordenar los oxetos de la historia

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
ast: Poner el caberu testu copiáu enriba la historia, útil pa reordenar elementos vieyos

en: Re_verse history order
ast: Orde d'historia in_versu

en: Reverse order of the history shown in the menu
ast: Orde inversu de la historia amosada nel menú

en: _Show actions by holding Control
ast: _Amosar opciones calcando Control

en: When the selection is done (mouse or keyboard) and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown
ast: Cuando se faga una escoyeta (mur o tecláu) y la tecla Control tea entá calcada, amosaráse'l menú emerxente pa les opciones concasaes

en: S_kip actions by holding Control
ast: _Saltar aiciones calcando Control

en: When the selection is done (mouse or keyboard) and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be skipped
ast: Cuando se faga una escoyeta (mur o tecláu) y la tecla Control tea entá calcada, saltaráse'l menú emerxente pa les opciones concasaes

en: Tweaks
ast: Axustes

en: Regular expression
ast: Espresión regular

en: _Disable
ast: _Deshabilitar

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
ast: Nun pue executase'l comandu "%s"
    
    %s

en: Are you sure you want to clear the history?
ast: ¿De xuru que quies llimpiar la historia?

en: Don't ask again
ast: Nun entrugar de nueves

en: Could not generate QR-Code.
ast: Nun pudo xenerase'l códigu QR.

note: Insert empty menu item
en: Clipboard is empty
ast: El cartafueyu ta baleru

en: Contributors:
ast: Contribuyentes:

en: Clipboard Manager for Xfce
ast: Xestor del cartafueyu pal escritoriu Xfce

en: Unable to open the settings dialog
ast: Nun pue abrise'l diálogu de preferencies: %s
