Xfce Panel Plugins - en to be translation catalogue (79 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
be: Кіраўнік буфера абмену можа быць як убудовай для панэлі Xfce, так і самастойнай праграмай для прасторы апавяшчэнняў. Ён захоўвае гісторыю скапіяваных у буфер абмену тэксту і выяў. Ёсць магчымасць выконваць дзеянні з абраным тэкстам паводле рэгулярных выразаў.

en: Clipboard Manager
be: Кіраўнік буфера абмену

en: Clipboard Manager Autostart File
be: Файл аўтазапуску кіраўніка буфера абмену

en: Image
be: Выява

en: Edit with Gimp
be: Рэдагаваць у Gimp

en: View with Ristretto
be: Праглядзець у Ristretto

en: Bugz
be: Хібы

en: Xfce Bug
be: Хіба ў Xfce

en: GNOME Bug
be: Хіба ў GNOME

en: Long URL
be: Доўгі URL

en: Shrink the URL
be: Скараціць URL

en: Clipboard manager
be: Кіраўнік буфера абмену

en: None
be: Няма

en: <b>Reset actions</b>
be: <b>Скінуць дзеянні</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
be: Сапраўды хочаце скінуць дзеянні да прадвызначаных значэнняў?

en: Enter search phrase here
be: Увядзіце фразу для пошуку

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Clipman History
be: Гісторыя

en: _Help
be: _Даведка

en: _Settings
be: _Налады

en: Clipboard Manager Settings
be: Налады кіраўніка буфера абмену

en: Customize your clipboard
be: Наладзьце свой буфер абмену

en: Clipman Settings
be: Налады Clipman

en: _Close
be: _Закрыць

en: Sync mouse _selections
be: _Аўтакапіяванне мышшу

en: _QR-Code support
be: Падтрымка _QR-кодаў

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
be: Калі адзначана, у меню будзе паказвацца QR-код для абранага элемента

en: Automatically paste a selected item from the history
be: Аўтаматычная ўстаўка абранага элемента з гісторыі

en: _Paste instantly:
be: _Хуткая ўстаўка:

en: <b>General</b>
be: <b>Асноўны</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
be: Ме_ню на месцы паказальніка мышы

en: Maximum items:
be: Максімальная колькасць:

en: <b>Menu</b>
be: <b>Меню</b>

en: _Behavior
be: _Паводзіны

en: <b>_Enable automatic actions</b>
be: <b>_Уключыць аўтаматычныя дзеянні</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
be: Калі адзначана, тэксты з буфера абмену будуць параўноўвацца з рэгулярнымі выразамі і ў меню будуць паказвацца магчымыя дзеянні.
    Інакш, меню будзе з'яўляцца пры выкліку «xfce4-popup-clipman-actions» (калі супадзенняў не знойдзена)

en: Add action
be: Дадаць дзеянне

en: Edit action
be: Рэдагаваць дзеянне

en: Delete action
be: Выдаліць дзеянне

en: Reset all actions to the system default values
be: Скінуць усе дзеянні да прадвызначаных значэнняў

en: _Actions
be: _Дзеянні

en: <b>Remember history</b>
be: <b>Запамінаць дзеянні</b>

en: Remember last copied _image
be: Запамінаць апошнюю скапіяваную _выяву

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
be: Калі адзначана, апошняя скапіяваная выява будзе захоўвацца ў гісторыі

en: _Reorder history items
be: _Перапарадкаваць элементы гісторыі

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
be: Перамяшчае апошні выкарыстаны элемент у пачатак гісторыі

en: Re_verse history order
be: У _адваротным парадку

en: Reverse order of the history shown in the menu
be: Паказваць гісторыю ў адваротным парадку

en: Ignore mouse s_elections
be: Не зважаць на _вылучэнне мышшу

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
be: Калі адзначана, вылучаны тэкст не будзе заносіцца ў гісторыю, толькі скапіяваны

en: Size of the _history:
be: Памер _гісторыі:

en: H_istory
be: _Гісторыя

en: Edit Action
be: Рэдагаваць дзеянне

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _OK
be: До_бра

en: Name:
be: Назва:

en: Pattern:
be: Шаблон:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
be: Вы можаце выкарыстоўваць параметры замены "\ 1", "\ 2" у загадах. Параметр "\ 0" - поўны тэкст. Шаблон заўсёды прывязаны да адмысловых сімвалаў ^$

en: <b>Action</b>
be: <b>Дзеянне</b>

en: Command:
be: Загад:

en: <b>Commands</b>
be: <b>Загады</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
be: Увядзіце адвольны тэкст. Напрыклад, URL, назва файла і г. д.

en: Regular expression
be: Рэгулярны выраз

en: _Disable
be: _Выключыць

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
be: Не атрымалася запусціць загад "%s"
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
be: Дэман кіраўніка буфера абмену ўжо запушчаны.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
be: Кіраўнік буфера абмену Xfce ужо запушчаны.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
be: Вы можаце запусціць яго загадам "xfce4-clipman".

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
be: Дэман кіраўніка буфера абмену не запушчаны.

en: Are you sure you want to clear the history?
be: Сапраўды хочаце ачысціць гісторыю?

en: Don't ask again
be: Больш н_е пытацца

en: _Clear history
be: _Ачысціць гісторыю

en: Could not generate QR-Code.
be: Не атрымалася стварыць QR-код.

en: _Show full history...
be: _Паказаць усю гісторыю...

en: _Clipman settings...
be: _Налады Clipman...

en: Contributors:
be: Удзельнікі:

en: Clipboard Manager for Xfce
be: Кіраўнік буфера абмену Xfce

en: Unable to open the settings dialog
be: Немагчыма адкрыць дыялог налад
