Xfce Panel Plugins - en to ca translation catalogue (90 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
ca: El gestor del porta-retalls es proporciona com a connector de tauler de Xfce i com una aplicació independent que s'executa a l'àrea de notificació. Manté un historial de text i imatges de contingut copiat al porta-retalls. També té una funció per executar accions sobre la selecció d'un text específic, fent-les coincidir amb expressions regulars.

en: Clipboard Manager
ca: Gestor del porta-retalls

en: Clipboard Manager Autostart File
ca: Fitxer d'inici automàtic del gestor del porta-retalls

en: Image
ca: Imatge

en: Edit with Gimp
ca: Edita amb Gimp

en: View with Ristretto
ca: Visualitza amb Ristretto

en: Bugz
ca: Errors

en: Xfce Bug
ca: Error de Xfce

en: GNOME Bug
ca: Error de GNOME

en: Long URL
ca: URL complet

en: Shrink the URL
ca: Escurça l'URL

en: Clipboard manager
ca: Gestor del porta-retalls

en: None
ca: Cap

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Shift+Insert
ca: Maj+Inser

en: shows actions
ca: mostra les accions

en: hides actions
ca: oculta les accions

en: <b>Reset actions</b>
ca: <b>Restableix les accions</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
ca: Esteu segur que voleu restablir les accions als valors predeterminats del sistema?

en: Enter search phrase here
ca: Introduïu aquí el terme de cerca

note: Insert empty menu item
en: History is empty
ca: L'historial és buit

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Copy
ca: _Copia

en: Clipman History
ca: Historial de Clipman

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Settings
ca: _Ajusts

en: Clipboard Manager Settings
ca: Ajusts del gestor del porta-retalls

en: Customize your clipboard
ca: Personalitzeu el vostre porta-retalls

en: Clipman Settings
ca: Ajusts de Clipman

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Sync mouse _selections
ca: Sincronitza les _seleccions del ratolí

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
ca: Si està marcat les seleccions es sincronitzaran amb el porta-retalls per defecte, de manera que podreu enganxar el que seleccioneu amb Ctrl+V. De la mateixa manera, les operacions de copiat manuals es sincronitzaran amb el porta-retalls primari, de manera que podreu enganxar el que copieu prement el botó del mig.

en: _Persist mouse selections
ca: _Persisteix les seleccions del ratolí

en: If checked, the primary clipboard (middle-click paste) will persist until next selection if current selection is lost (e.g. by left-clicking anywhere in a text area)
ca: Si està marcat, el porta-retalls primari (el que s'enganxa prement el botó del mig) serà persistent fins que es realitzi una nova selecció encara que es perdi la selecció actual (per exemple, prement el botó esquerra a qualsevol lloc d'una caixa de text)

en: _QR-Code support
ca: Admet codis _QR

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
ca: Si es marca, el menú mostra un codi QR de l'entrada seleccionada en aquest moment al porta-retalls

en: Automatically paste a selected item from the history
ca: Enganxa automàticament un element seleccionat de l'historial

en: _Paste instantly:
ca: _Enganxa instantàniament:

en: P_osition menu at mouse pointer
ca: _Posiciona el menú al punter del ratolí

en: Maximum items:
ca: Nombre màxim d'elements:

en: <b>Menu</b>
ca: <b>Menú</b>

en: _Behavior
ca: _Comportament

en: <b>_Enable automatic actions</b>
ca: <b>Habilita l_es accions automàtiques</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
ca: Si es marca, el text del porta-retalls es farà coincidir amb expressions regulars i apareixerà automàticament un menú amb les accions disponibles.
    Altrament, el menú només apareixerà quan es cridi «xfce4-popup-clipman-actions» (i s'hagi trobat una coincidència)

en: When the selection is done and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown or hidden
ca: Es mostrarà o amagarà el menú emergent amb les accions coincidents en realitzar una selecció amb la tecla Control premuda

en: _Pressing Ctrl during selection:
ca: _Prémer Ctrl durant la selecció:

en: Add action
ca: Afegeix una acció

en: Edit action
ca: Edita l'acció

en: Delete action
ca: Suprimeix l'acció

en: Reset all actions to the system default values
ca: Restableix totes les accions als valors predeterminats del sistema

en: _Actions
ca: _Accions

en: <b>Remember history</b>
ca: <b>Recorda l'historial</b>

en: Remember last copied _image
ca: Recorda l'última _imatge copiada

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
ca: Si es marca, aquesta opció permet emmagatzemar una una les imatge dins de l'historial

en: _Reorder history items
ca: _Reordena els elements de l'historial

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
ca: Empeny l'últim text copiat a la part superior de l'historial, útil per tornar a ordenar els elements antics

en: Re_verse history order
ca: Ordre in_vers de l'historial

en: Reverse order of the history shown in the menu
ca: Es mostra al menú l'ordre invers de l'historial

en: Ignore mouse s_elections
ca: Ignora les s_eleccions del ratolí

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
ca: Si es marca, les seleccions, llevat de les còpies manuals, no afectaran l'historial.

en: Size of the _history:
ca: Mida de l'_historial:

en: H_istory
ca: H_istorial

en: Edit Action
ca: Edita l'acció

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Name:
ca: Nom:

en: Pattern:
ca: Patró:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
ca: Els paràmetres de substitució "\1", "\2", i els successius es poden utilitzar en les ordres. El paràmetre "\0" representa el text complet. El patró sempre està ancorat entre els caràcters especials ^$

en: Activate on manual copy instead of selection
ca: Activar en fer còpia manual enlloc de en seleccionar

en: By default the action is triggered by a selection: check this option to trigger the action when you make a manual copy instead. Note that in this case, the Control key no longer has any effect.
ca: Per defecte l'acció es dispara per una selecció: marqueu aquesta opció per a disparar l'acció en fer un copiat manual. Tingueu en compte que en aquest cas la tecla Control no tindrà cap efecte.

en: <b>Action</b>
ca: <b>Acció</b>

en: Command:
ca: Ordre:

en: <b>Commands</b>
ca: <b>Ordres</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
ca: Teclegeu aquí el text personalitzat, per exemple un URL, un nom de fitxer, etc.

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
ca: No es pot executar l'ordre «%s»
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
ca: No s'ha pogut iniciar el dimoni del gestor de porta-retalls perquè ja s'està executant.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
ca: Ja s'està executant el gestor del porta-retalls de Xfce.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
ca: Podeu llançar-ho amb 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
ca: No s'està executant el gestor del porta-retalls.

en: Are you sure you want to clear the history?
ca: Esteu segur que voleu netejar l'historial?

en: Don't ask again
ca: No m'ho tornis a preguntar

en: _Clear history
ca: Nete_ja l'historial

en: _Clear clipboard
ca: _Neteja el porta-retalls

en: Could not generate QR-Code.
ca: No s'ha pogut generar el codi QR.

en: _Show full history...
ca: Mo_stra l'historial complet...

en: _Clipman settings...
ca: Ajusts de _Clipman...

en: Contributors:
ca: Contribuïdors:

en: Clipboard Manager for Xfce
ca: Gestor de porta-retalls per a l'escriptori Xfce

en: Unable to open the settings dialog
ca: No es pot obrir el diàleg d'ajusts
