Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (78 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
el: Ο διαχειριστής προχείρων παρέχεται ως πρόσθετο στο ταμπλό για το Xfce και είναι μια αυτόνομη εφαρμογή που εκτελείται στην περιοχή ειδοποιήσεων. Διατηρεί ιστορικό των κειμένων και εικόνων, του περιεχομένου που αντιγραφικέ στο πρόχειρο. Έχει επίσης μια λειτουργία να εκτελούνται ενέργειες με συγκεκριμένη επιλογή κειμένου με ταίριασμα σε κανονικές εκφράσεις.

en: Clipboard Manager
el: Διαχειριστής Προχείρου

en: Clipboard Manager Autostart File
el: Αρχείο αυτόματης εκκίνησης διαχειριστή προχείρου

en: Image
el: Εικόνα

en: Edit with Gimp
el: Επεξεργασία με gimp

en: View with Ristretto
el: Εμφάνιση με το ristretto

en: Bugz
el: Σφάλματα

en: Xfce Bug
el: Σφάλμα xfce

en: GNOME Bug
el: Σφάλμα gnome

en: Long URL
el: Μεγάλο url

en: Shrink the URL
el: Σμίκρυνση του url

en: Clipboard manager
el: Διαχειριστής προχείρου

en: None
el: Κανένα

en: <b>Reset actions</b>
el: <b>Ενέργειες επαναφοράς</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε την επαναφορά των ενεργειών στις αρχικές τιμές του συστήματος;

en: Enter search phrase here
el: Δώστε φράση προς αναζήτηση

en: _Paste
el: _Επικόλληση

en: _Copy
el: _Αντιγραφή

en: Clipman History
el: Ιστορικό Clipman

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Settings
el: _Ρυθμίσεις

en: Clipboard Manager Settings
el: Ρυθμίσεις Διαχειριστή Προχείρου

en: Customize your clipboard
el: Προσαρμόστε το πρόχειρό σας

en: Clipman Settings
el: Ρυθμίσεις Clipman

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Sync mouse _selections
el: _Συγχρονισμός επιλογών ποντικιού

en: _QR-Code support
el: Υποστήριξη για κώδικες _QR

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
el: Αν είναι επιλεγμένο θα εμφανίζεται στο μενού ένας κώδικας QR της επιλεγμένης καταχώρισης προχείρου

en: Automatically paste a selected item from the history
el: Αυτόματη επικόλληση επιλεγμένου αντικειμένου από το ιστορικό

en: _Paste instantly:
el: Άμεση _επικόλληση

en: <b>General</b>
el: <b>Γενικά</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
el: _Τοποθέτηση μενού στον δείκτη του ποντικιού

en: Maximum items:
el: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων:

en: <b>Menu</b>
el: <b>Μενού</b>

en: _Behavior
el: Σ_υμπεριφορά

en: <b>_Enable automatic actions</b>
el: _Ενεργοποίηση αυτοματοποιημένων ενεργειών

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
el: Εάν επιλεχθεί, τα κείμενα του προχείρου θα συγκρίνονται με κανονικές παραστάσεις και ένα μενού θα εμφανίζει τις πιθανές ενέργειες αυτόματα
    Ειδάλλως το μενού θα εμφανίζεται μόνο όταν καλείται το "xfce4-popup-clipman-actions" (αν έχει βρεθεί κάτι που ταιριάζει)

en: Add action
el: Προσθήκη

en: Edit action
el: Επεξεργασία

en: Delete action
el: Διαγραφή

en: Reset all actions to the system default values
el: Επαναφορά όλων των ενεργειών στις αρχικές τιμές του συστήματος.

en: _Actions
el: Ε_νέργειες

en: <b>Remember history</b>
el: <b>Α_ποθήκευση ιστορικού</b>

en: Remember last copied _image
el: Αποθήκευση τελευταίας αντιγραμμένης _εικόνας

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
el: Εάν επιλεχθεί, αυτή η επιλογή επιτρέπει την αποθήκευση μίας εικόνας μέσα στο ιστορικό

en: _Reorder history items
el: _Αναταξινόμηση αντικειμένων ιστορικού

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
el: Η μετακίνηση του τελευταία αντεγραμμένου κειμένου στην κορυφή του ιστορικού, βοηθά στην αναταξινόμηση παλιών αντικειμένων

en: Re_verse history order
el: Αν_τιστροφή σειράς ιστορικού

en: Reverse order of the history shown in the menu
el: Εάν επιλεχθεί, το ιστορικό θα εμφανίζεται με αντίστροφη σειρά

en: Ignore mouse s_elections
el: Α_γνόησε τις επιλογές του ποντικιού

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
el: Εάν επιλεχθεί, οι επιλογές δεν θα επηρεάσουν το ιστορικό εκτός από τις προσωπικές αντιγραφές

en: Size of the _history:
el: Μέγεθος του _ιστορικού:

en: H_istory
el: _Ιστορικό

en: Edit Action
el: Επεξεργασία ενέργειας

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: Name:
el: Όνομα:

en: Pattern:
el: Μοτίβο:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε παραμέτρους αντικατάστασης "\1", "\2" κλπ. στις εντολές. Η παράμετρος "\0" αναπαριστά ολόκληρο το κείμενο. Το μοτίβο πάντα βρίσκεται ανάμεσα στους ειδικούς χαρακτήρες ^$

en: <b>Action</b>
el: <b>Ενέργεια</b>

en: Command:
el: Εντολή:

en: <b>Commands</b>
el: <b>Εντολές</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
el: Γράψε εδώ το κείμενο σου, για παράδειγμα ένα URL, ένα όνομα αρχείου, κτλ.

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: _Disable
el: _Απενεργοποίηση

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
el: Αδυναμία εκτέλεσης της εντολής "%s"
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προχείρου δεν μπόρεσε να ξεκινήσει επειδή ήδη τρέχει.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
el: Ο διαχειριστής προχείρου του Xfce ήδη τρέχει.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
el: Μπορείτε να το ξεκινήσετε με 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προχείρου δεν τρέχει.

en: Are you sure you want to clear the history?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε τον καθαρισμό του ιστορικού;

en: Don't ask again
el: Να μη γίνει ερώτηση πάλι

en: _Clear history
el: _Εκκαθάριση ιστορικού

en: Could not generate QR-Code.
el: Αδυναμία δημιουργίας QR-Code.

en: _Show full history...
el: _Δείξε όλο το ιστορικό...

en: _Clipman settings...
el: _Ρυθμίσεις Clipman...

en: Contributors:
el: Συντελεστές:

en: Clipboard Manager for Xfce
el: Διαχειριστής προχείρου για το xfce

en: Unable to open the settings dialog
el: Αδυναμία ανοίγματος του διαλόγου ρυθμίσεων
