Xfce Panel Plugins - en to eu translation catalogue (81 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
eu: Arbel kudeatzailea Xfce paneleko plugin bezala eta aplikazio independente bezala hornituta, Arbelera kopiatutako testu eta irudien edukien historia gordetzen du. Ekintzak exekutatzeko aukera ematen du ere hautatutako testua adierazpen erregularrekin bat datorrenean.

en: Clipboard Manager
eu: Arbel kudeatzailea

en: Clipboard Manager Autostart File
eu: Clipboard kudeatzailearen auto-abiarazte fitxategia

en: Image
eu: Irudia

en: Edit with Gimp
eu: Gimpekin editatu

en: View with Ristretto
eu: Ristrettorekin ikusi

en: Bugz
eu: Erroreak

en: Xfce Bug
eu: Xfce programa-errorea

en: GNOME Bug
eu: Gnome programa-errorea

en: Long URL
eu: URL luzea

en: Shrink the URL
eu: URLa laburtu

en: Clipboard manager
eu: Arbel kudeatzailea

en: None
eu: Bat ere ez

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Ctrl+V
eu: Ktrl+V

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Shift+Insert
eu: Shift+Txert

en: <b>Reset actions</b>
eu: <b>Berrezarri ekintzak</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
eu: Ziur ekintzak berrezarri eta sistema lehenespenetara itzuli nahi duzula?

en: Enter search phrase here
eu: Idatzi bilaketa esaldia hemen

en: _Paste
eu: Itsatsi

en: _Copy
eu: Kopiatu

en: Clipman History
eu: Clipman historia

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Settings
eu: Ezarpenak

en: Clipboard Manager Settings
eu: Arbel kudeatzailearen ezarpenak

en: Customize your clipboard
eu: Zure arbela pertsonalizatu

en: Clipman Settings
eu: Clipman ezarpenak

en: _Close
eu: _Itxi

en: Sync mouse _selections
eu: _Saguaren hautapenak sinkronizatu

en: _QR-Code support
eu: _QR-kode funtzionalitatea

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
eu: Aktibatzen bada, menuak unean hautatutako arbeleko sarreraren QR-kode bat erakusten du

en: Automatically paste a selected item from the history
eu: Automatikoki itsatsi historiatik hautatutako elementua

en: _Paste instantly:
eu: I_tsatsi berehala:

en: <b>General</b>
eu: <b>Orokorra</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
eu: K_okatu menua sagu markatzailean

en: Maximum items:
eu: Gehienezko elementuak:

en: <b>Menu</b>
eu: <b>Menua</b>

en: _Behavior
eu: Portaera

en: <b>_Enable automatic actions</b>
eu: <b>_Ekintza automatikoak gaitu</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
eu: Gaitzen bada, arbeleko testua adierazpen erregularretan bilatuko da eta ekintza posibleak automatikoki menu batean bistaraziko dira.
    Bestela menua "xfce4-popup-clipman-actions" deitzerakoan erakutsiko da soilik (eta bat etortze bat gertatu bada)

en: Add action
eu: Ekintza gehitu

en: Edit action
eu: Ekintza editatu

en: Delete action
eu: Ekintza ezabatu

en: Reset all actions to the system default values
eu: Ekintza guztiak sistemaren lehenetsietara berrezarri

en: _Actions
eu: Ekintz_ak

en: <b>Remember history</b>
eu: <b>Historia gogoratu</b>

en: Remember last copied _image
eu: Kopiatutako azken irudia gogoratu

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
eu: Gaitzen bada, aukera honek irudi bat historiaren barne gordetzea baimentzen du

en: _Reorder history items
eu: Be_rrantolatu historia elementuak

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
eu: Ipini kopiatutako azken testua historia goialdean, erabilgarri elementu zaharrak ordenatzeko

en: Re_verse history order
eu: Ald_erantzizko historia ordena

en: Reverse order of the history shown in the menu
eu: Menuan erakusten den historiaren ordena alderantzikatu

en: Ignore mouse s_elections
eu: Saguaren hautapenak baztertu

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
eu: Hautatuaz hautapenek ez dute historian eragingo, bakarrik eskuzko kopiek

en: Size of the _history:
eu: _Historiaren tamaina:

en: H_istory
eu: H_istoria

en: Edit Action
eu: Ekintza editatu

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _OK
eu: _Ados

en: Name:
eu: Izena:

en: Pattern:
eu: Patroia:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
eu: Komandoetan "\1", "\2" eta hurrengo ordezte parametroak erabili ditzakezu. "\0" parametroak testu osoa ordezkatzen du. Patroia beti ^$ karaktere berezien barruan ainguratzen da beti

en: <b>Action</b>
eu: <b>Ekintza</b>

en: Command:
eu: Komandoa:

en: <b>Commands</b>
eu: <b>Komandoak</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
eu: Idatzi hemen zure testu pertsonalizatua, adibidez URL bat, fitxategi-izen bat, etab.

en: Regular expression
eu: Espresio erregularra

en: _Disable
eu: _Ezgaitu

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
eu: Ezin izan da "%s" komando exekutatu
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
eu: Ezin izan da arbel kudeatzaile deabrua hasi dagoeneko martxan dagoelako.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
eu: Xfce arbel kudeatzailea dagoeneko martxan dago.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
eu: 'xfce4-clipman'-ekin abiarazi dezakezu.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
eu: Arbel kudeatzaile deabrua ez dago martxan.

en: Are you sure you want to clear the history?
eu: Ziur historia garbitu nahi duzula?

en: Don't ask again
eu: Ez galdetu berriz

en: _Clear history
eu: Historia garbitu

en: Could not generate QR-Code.
eu: Ezin izan da QR-kodea sortu.

en: _Show full history...
eu: Historia osoa erakut_si...

en: _Clipman settings...
eu: _Clipman ezarpenak...

en: Contributors:
eu: Laguntzaileak:

en: Clipboard Manager for Xfce
eu: Xfce mahaigainerako arbel kudeatzailea

en: Unable to open the settings dialog
eu: Ezin da ezarpen leihoa ireki
