Xfce Panel Plugins - en to hy_AM translation catalogue (47 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
hy_AM: Սեղմատախտակի կառավարիչը մատակարարուել է որպէս Xfce֊ի ներդրաւն, եւ որպէս ծանուցումների դաշտում գործող ինքնավար յաւելուած։ Այդ պահում է գրոյթի եւ պատկերների պատմութիւնը սեղմատախտակում պատճէնուած։ Այդ արդէն ունի իւրահատկութիւն յատուկ գրոյթային ընտրութեան գործողութիւնների աշխատեցման, ըստ regex֊ների նմանակումով։

en: Image
hy_AM: Պատկեր

en: Edit with Gimp
hy_AM: Խմբագրել Gimp֊ով

en: View with Ristretto
hy_AM: Դիտել Ristretto֊ով

en: Bugz
hy_AM: Վրիպակներ

en: Xfce Bug
hy_AM: Xfce Վրէպ

en: GNOME Bug
hy_AM: GNOME Վրէպ

en: Long URL
hy_AM: Երկար URL

en: Shrink the URL
hy_AM: Սեղմել URL-ը

en: Clipman
hy_AM: Սեղմամարդ

en: Clipboard manager
hy_AM: Սեղմատախտակի կառավարիչ

en: None
hy_AM: Չկայ

en: <b>Reset actions</b>
hy_AM: <b>Վերադրել գործողութիւններ</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
hy_AM: Վերադրե՞լ գործողութիւնները համակարգի լռելեայն արժէքներով։

en: _Help
hy_AM: _Աւգնութիւն

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
hy_AM: Եթե ստուգուում է, ցանկը ցոյց է տալիս ներկայումս ընտրուած clipboard մուտքի QR- ծածկագիրը

en: Automatically paste a selected item from the history
hy_AM: Ինքնուրոյն ներդնել ընտրուած տարրը պատմութիւնից

en: _Paste instantly:
hy_AM: _Ներմուծել ակնթարթաւրէն․

en: P_osition menu at mouse pointer
hy_AM: Ընտրացանկի դ_իրքը ըստ մկնիկի ցուցիչի

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
hy_AM: Եթե ստուգուում է, clipboard- ի գրույթները կը համապատասխանեն սովորական արտահայտութիւններին, և ցանկը ինքնաբերաբար կը ցուցադրի հնարավոր գործողութիւնները:
    Հակառակ դեպքում ցանկը կը յայտնուի միայն «xfce4-popup-clipman- գործողութիւններ» (և հանդիպումը գտնուեց) զանգահարելիս

en: Add action
hy_AM: Աւելացնել գործողութիւն

en: Edit action
hy_AM: Խմբագրել գործողութիւն

en: Delete action
hy_AM: Ջնջել գործողութիւն

en: Reset all actions to the system default values
hy_AM: Վերափոխել բոլոր գործողութիւնները համակարգի կանխադրուած արժէքներին

en: _Reorder history items
hy_AM: _Պատրաստել պատմութեան տարրերը

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
hy_AM: Յղել վերջին պատճէնուած գրոյթը պատմութեան գագաթին, աւգտակար է հին տարրերը վերադասաւորելու համար

en: Re_verse history order
hy_AM: Պատմութեան յե_տադարձ կարգով

en: Reverse order of the history shown in the menu
hy_AM: Պատմութեան յետադարձ կարգը կը ցուցադրուի ընտրացանկում

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
hy_AM: Եթէ ստուգուում է, ընտրութիւնները չէն ազդի պատմութեան վրայ, բացառութեամբ ձեռնարկի պատճէնների

en: Size of the _history:
hy_AM: _Պատմութեան չափսը․

en: Edit Action
hy_AM: Խմբագրել գործողութիւն

en: Name:
hy_AM: Անուն՝

en: Pattern:
hy_AM: Նախշ՝

en: <b>Action</b>
hy_AM: <b>Գործողութիւն</b>

en: Command:
hy_AM: Հրաման․

en: <b>Commands</b>
hy_AM: <b>Հրամաններ</b>

en: Regular expression
hy_AM: Սովորական արտայայտութիւն

en: _Disable
hy_AM: _Անջատել

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
hy_AM: Հնարաւոր չէ գործադրել հրամանը՝ "%s"
    
    %s

en: Are you sure you want to clear the history?
hy_AM: Ջնջե՞լ պատմութիւնը։

en: Don't ask again
hy_AM: Այլեւս չհարցնել

en: _Clear history
hy_AM: _Մաքրել պատմութիւնը

en: Could not generate QR-Code.
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել  QR-Code։

en: Contributors:
hy_AM: Աջակցողներ՝

en: Clipboard Manager for Xfce
hy_AM: Սեղմատախտակի կառավարիչ Xfce֊ի համար

en: Unable to open the settings dialog
hy_AM: Չյաջողուեց բացել կարգաւորումների երկխաւսութիւնը
