Xfce Panel Plugins - en to ms translation catalogue (76 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
ms: Pengurus Papan Keratan disediakan sebagai pemalam panel untuk Xfce dan sebagai aplikasi berdiri-sendiri yang berjalan di dalam kawasan pemberitahuan. Ia menyimpan sejarah teks dan imej kandungan yang disalin ke dalam papan keratan. ia juga mempunyai fitur untuk lakukan tindakan pada pemilihan teks tertentu dengan memadan ia dengan regex.

en: Clipboard Manager
ms: Pengurus Papan Keratan

en: Clipboard Manager Autostart File
ms: Fail Auto-mula Pengurus Papan Keratan

en: Image
ms: Imej

en: Edit with Gimp
ms: Sunting dengan Gimp

en: View with Ristretto
ms: Lihat dengan Ristretto

en: Xfce Bug
ms: Pepijat Xfce

en: GNOME Bug
ms: Pepijat GNOME

en: Long URL
ms: URL panjang

en: Shrink the URL
ms: Pendekkan URL

en: Clipboard manager
ms: Pengurus papan keratan

en: None
ms: Tiada

en: <b>Reset actions</b>
ms: <b>Tetap semula tindakan</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
ms: Anda pasti ingin menetap semula tindakan ke nilai lalai sistem?

en: Enter search phrase here
ms: Masukkan frasa gelintar di sini

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Copy
ms: _Salin

en: Clipman History
ms: Sejarah Clipman

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Settings
ms: T_etapan

en: Clipboard Manager Settings
ms: Tetapan Pengurus Papan Keratan

en: Customize your clipboard
ms: Suai papan keratan anda

en: Clipman Settings
ms: Tetapan Clipman

en: _Close
ms: _Tutup

en: Sync mouse _selections
ms: Segerak _pemilihan tetikus

en: _QR-Code support
ms: Sokongan Kod _QR

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
ms: Jika ditanda, menu menunjukkan Kod-QR bagi masukan papan keratan terpilih semasa

en: Automatically paste a selected item from the history
ms: Tampal item terpilih secara automatik dari sejarah

en: _Paste instantly:
ms: Tam_pal dengan segera:

en: <b>General</b>
ms: <b>Am</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
ms: Ke_dudukan menu pada penuding tetikus

en: Maximum items:
ms: Item maksimum:

en: _Behavior
ms: _Kelakuan

en: <b>_Enable automatic actions</b>
ms: <b>B_enarkan tindakan automatik</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
ms: Jika ditanda, teks papan keratan akan dipadankan dengan ungkapan nalar dan menu akan paparkan tindakan yang sesuai secara automatik.
    Jika tidak, menu hanya akan muncul bila memanggil "xfce4-popup-clipman-actions" (dan padanan ditemui)

en: Add action
ms: Tambah tindakan

en: Edit action
ms: Sunting tindakan

en: Delete action
ms: Padam tindakan

en: Reset all actions to the system default values
ms: Tetap semula semua tindakan ke nilai lalai sistem

en: _Actions
ms: _Tindakan

en: <b>Remember history</b>
ms: <b>Ingat sejarah</b>

en: Remember last copied _image
ms: Ingat _imej terakhir disalin

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
ms: Jika ditanda, pilihan ini membolehkan penyimpanan satu imej di dalam sejarah

en: _Reorder history items
ms: Te_rtib semula item sejarah

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
ms: Tolak teks terakhir disalin ke bahagian teratas sejarah, berguna untuk tertib semula item lama

en: Re_verse history order
ms: S_ongsangkan tertib sejarah

en: Reverse order of the history shown in the menu
ms: Songsangkan tertib sejarah yang ditunjukkan dalam menu

en: Ignore mouse s_elections
ms: Abai p_emilihan tetikus

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
ms: Jika ditanda, pemilihan tidak mempengaruhi sejarah kecuali salinan manual

en: Size of the _history:
ms: Saiz se_jarah:

en: H_istory
ms: Se_jarah

en: Edit Action
ms: Sunting Tindakan

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Name:
ms: Nama:

en: Pattern:
ms: Corak:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
ms: Anda boleh guna parameter ganti  "\1", "\2" dan seterusnya di dalam perintah. Parameter "\0" mewakili teks lengkap. Pola sentiasa ditambat dengan aksara khas ^$

en: <b>Action</b>
ms: <b>Tindakan</b>

en: Command:
ms: Perintah:

en: <b>Commands</b>
ms: <b>Perintah</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
ms: Taip teks suai anda di sini, contohnya URL, nama fail, dan lain-lain.

en: Regular expression
ms: Ungkapan nalar

en: _Disable
ms: _Dilumpuhkan

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
ms: Tidak boleh lakukan perintah "%s"
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
ms: Tidak dapat membuka Daemon Pengurus Papan Keratan kerana ia sudah dijalankan.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
ms: Pengurus Papan Keratan Xfce sudah dijalankan.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
ms: Anda boleh melancarkannya dengan 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
ms: Daemon Pengurus Papan Keratan tidak berjalan.

en: Are you sure you want to clear the history?
ms: Anda pasti mahu kosongkan sejarah?

en: Don't ask again
ms: Jangan tanya lagi

en: _Clear history
ms: _Kosongkan sejarah

en: Could not generate QR-Code.
ms: Tidak dapat jana Kod-QR.

en: _Show full history...
ms: _Tunjuk sejarah penuh...

en: _Clipman settings...
ms: Tetapan _Clipman...

en: Contributors:
ms: Penyumbang:

en: Clipboard Manager for Xfce
ms: Pengurus Papan Keratan untuk Xfce

en: Unable to open the settings dialog
ms: Tidak boleh buka dialog tetapan
