Xfce Panel Plugins - en to pl translation catalogue (91 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
pl: Menedżer schowka umieszczony jako wtyczka dla panelu Xfce i jako samodzielna aplikacja działająca w obszarze powiadomień. Przechowuje historię tekstu i obrazów z treści skopiowanych do schowka. Posiada również funkcję do wykonywania czynności na konkretnie wybranym tekście, dopasowując je do wyrażeń regularnych.

en: Clipboard Manager
pl: Menedżer schowka

en: Clipboard Manager Autostart File
pl: Plik autostartu menedżera schowka

en: Image
pl: Obraz

en: Edit with Gimp
pl: Otwórz za pomocą Gimp

en: View with Ristretto
pl: Otwórz za pomocą Ristretto

en: Bugz
pl: Błędy

en: Xfce Bug
pl: Błąd Xfce

en: GNOME Bug
pl: Błąd GNOME

en: Long URL
pl: Długi adres URL

en: Shrink the URL
pl: Skróć adres URL

en: Clipman
pl: Menedżer schowka

en: Clipboard manager
pl: Zarządza skopiowanymi elementami

en: None
pl: Brak

en: shows actions
pl: pokazuje czynności

en: hides actions
pl: ukrywa czynności

en: <b>Reset actions</b>
pl: <b>Przywracanie czynności</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
pl: Przywrócić domyślne czynności?

en: Enter search phrase here
pl: Wpisz szukaną frazę tutaj

note: Insert empty menu item
en: History is empty
pl: Historia jest pusta

en: _Paste
pl: _Wklej

en: _Copy
pl: _Skopiuj

en: Clipman History
pl: Historia menedżera schowka

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: Clipboard Manager Settings
pl: Ustawienia menedżera schowka

en: Customize your clipboard
pl: Dostosowywanie schowka

en: Clipman Settings
pl: Ustawienia menedżera schowka

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Sync mouse _selections
pl: Synchronizowanie _zaznaczenia myszą

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
pl: Jeśli wybrano, zaznaczenia zostaną zsynchronizowane z domyślnym schowkiem, więc możesz wkleić to, co zaznaczysz, naciskając Ctrl-V. I odwrotnie, ręczne kopie zostaną zsynchronizowane z głównym schowkiem, więc możesz wkleić to, co skopiowano, klikając środkowym przyciskiem myszy.

en: _Persist mouse selections
pl: _Trwałość zaznaczenia myszą

en: If checked, the primary clipboard (middle-click paste) will persist until next selection if current selection is lost (e.g. by left-clicking anywhere in a text area)
pl: Jeśli wybrano, główny schowek (wklejanie środkowym kliknięciem) pozostanie do następnego zaznaczenia, jeśli bieżące zaznaczenie zostanie utracone (np. przez kliknięcie lewym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w obszarze tekstowym)

en: _QR-Code support
pl: Obsługa kodów _QR

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
pl: Jeśli wybrano, menu pokazuje kod QR obecnie zaznaczonego wpisu schowka

en: Automatically paste a selected item from the history
pl: Wkleja automatycznie zaznaczony element historii

en: _Paste instantly:
pl: _Natychmiastowe wklejanie:

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
pl: Wyświetlanie menu w p_ozycji kursora myszy

en: Popup the menu at the mouse pointer position: especially useful for the xfce4-popup-clipman command
pl: Wyskakujące menu w pozycji wskaźnika myszy: szczególnie przydatne dla polecenia xfce4-popup-clipman

en: Maximum items:
pl: Maksimum elementów:

en: _Behavior
pl: _Zachowanie

en: <b>_Enable automatic actions</b>
pl: <b>_Włączenie automatycznych czynności</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
pl: Jeśli wybrano, dopasowuje zawartość schowka do wyrażeń regularnych i wyświetla automatycznie menu z możliwymi czynnościami.
    W przeciwnym przypadku menu będzie wyświetlane tylko przy wywołaniu "xfce4-popup-clipman-actions" (i odnalezieniu wyniku)

en: When the selection is done and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown or hidden
pl: Gdy zaznaczenie zostanie wykonane, a klawisz Control jest nadal wciśnięty, wyskakujące menu dla pasujących czynności zostanie pokazane lub ukryte

en: _Pressing Ctrl during selection:
pl: _Naciśnięcie klawisza Ctrl podczas zaznaczania:

en: Add action
pl: Dodaj czynność

en: Edit action
pl: Edycja czynności

en: Delete action
pl: Usuń czynność

en: Reset all actions to the system default values
pl: Przywrócić wszystkie czynności do domyślnych wartości systemu

en: _Actions
pl: _Czynności

en: <b>Remember history</b>
pl: <b>Zapamiętywanie historii</b>

en: Remember last copied _image
pl: Zapamiętywanie ostatnio skopiowanego _obrazu

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
pl: Jeśli wybrano, ta opcja pozwala na przechowywanie jednego obrazu w historii

en: _Reorder history items
pl: _Zmienianie kolejności elementów

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
pl: Przemieszcza ostatnio skopiowany ciąg na pierwszą pozycję w historii. Umożliwia zmianę kolejności elementów.

en: Re_verse history order
pl: _Odwrócenie kolejności elementów historii

en: Reverse order of the history shown in the menu
pl: Odwraca kolejność elementów historii w menu apletu

en: Ignore mouse s_elections
pl: Ignorowanie zaznacz_enia myszy

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
pl: Jeśli wybrano, zaznaczenia nie wpłyną na historię, z wyjątkiem kopii ręcznych

en: Size of the _history:
pl: Ilość _elementów:

en: H_istory
pl: H_istoria

en: Edit Action
pl: Edycja czynności

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Pattern:
pl: Wzór:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
pl: W poleceniach można użyć parametrów podstawienia "\1", "\2" itd. Parametr "\0" reprezentuje pełny tekst. Wzór jest zawsze zakotwiczony w znakach specjalnych ^$

en: Activate on manual copy instead of selection
pl: Aktywowanie przy ręcznym kopiowaniu zamiast zaznaczania

en: By default the action is triggered by a selection: check this option to trigger the action when you make a manual copy instead. Note that in this case, the Control key no longer has any effect.
pl: Domyślnie czynność jest wyzwalana przez zaznaczenie: włącz tę opcję, aby zamiast tego uruchamiać czynność podczas ręcznego kopiowania. Zauważ, że w tym przypadku klawisz Control nie ma już żadnego efektu.

en: <b>Action</b>
pl: <b>Czynność</b>

en: Command:
pl: Polecenie:

en: <b>Commands</b>
pl: <b>Polecenia</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
pl: Wpisz tutaj niestandardowy tekst, na przykład adres URL, nazwę pliku itp.

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: _Disable
pl: _Wyłączenie

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia „%s”
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
pl: Nie można uruchomić demona menedżera schowka, ponieważ jest już uruchomiony.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
pl: Menedżer schowka Xfce jest już uruchomiony.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
pl: Możesz uruchomić go za pomocą 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
pl: Demon menedżera schowka nie jest uruchomiony.

en: Are you sure you want to clear the history?
pl: Wyczyścić historię schowka?

en: Don't ask again
pl: Pomijanie tego pytania w przyszłości

en: Unable to open the Clipman history dialog
pl: Nie można otworzyć okna dialogowego historii menedżera schowka

en: _Clear history
pl: _Wyczyść historię

en: _Clear clipboard
pl: _Wyczyść schowek

en: Could not generate QR-Code.
pl: Nie można wygenerować kodu QR.

en: _Show full history...
pl: _Pokaż całą historię...

en: _Clipman settings...
pl: Ustawienia _menedżera schowka...

en: Contributors:
pl: Współtwórcy:

en: Clipboard Manager for Xfce
pl: Zarządza skopiowanymi elementami

en: Unable to open the settings dialog
pl: Nie można otworzyć okna preferencji
