Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (92 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
tr: Pano Yöneticisi Xfce için bir panel eklentisi olarak ve bildirim alanında kendi başına çalışan bir uygulama olarak sunulmaktadır. Panoya kopyalanan metin ve resimlerin geçmişini saklar. Ayrıca belirli metin seçimleri üzerinde onları düzenli ifadelerle eşleştirip eylemler çalıştırma özelliği de vardır.

en: Clipboard Manager
tr: Pano Yöneticisi

en: Clipboard Manager Autostart File
tr: Pano Yöneticisi Otomatik Başlatma Dosyası

en: Image
tr: Görüntü

en: Edit with Gimp
tr: GIMP ile Düzenle

en: View with Ristretto
tr: Ristretto ile Görüntüle

en: Bugz
tr: Hatalar

en: Xfce Bug
tr: Xfce Hatası

en: GNOME Bug
tr: GNOME Hatası

en: Long URL
tr: Uzun URL

en: Shrink the URL
tr: URL'yi kısalt

en: Clipboard manager
tr: Pano yöneticisi

en: None
tr: Hiçbiri

en: shows actions
tr: eylemleri gösterir

en: hides actions
tr: eylemleri gizler

en: <b>Reset actions</b>
tr: <b>Eylemleri sıfırla</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
tr: Eylemleri sistem öntanımlı değerlerine sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Enter search phrase here
tr: Arama ifadesini buraya gir

note: Insert empty menu item
en: History is empty
tr: Geçmiş boş

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Clipman History
tr: Clipman Geçmişi

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Settings
tr: _Ayarlar

en: Clipboard Manager Settings
tr: Pano Yöneticisi Ayarları

en: Customize your clipboard
tr: Panonuzu özelleştirin

en: Clipman Settings
tr: Clipman Ayarları

en: _Close
tr: _Kapat

en: Sync mouse _selections
tr: Fare _seçimlerini eşitle

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
tr: Eğer seçili ise, seçimler varsayılan pano ile eşitlenir, böylece Ctrl-V ile seçtiklerinizi yapıştırabilirsiniz. Tersine, elle kopyalar birincil pano ile eşitlenir, böylece kopyaladığınız şeyi orta tıklama ile yapıştırabilirsiniz.

en: _Persist mouse selections
tr: _Kalıcı fare seçimleri

en: If checked, the primary clipboard (middle-click paste) will persist until next selection if current selection is lost (e.g. by left-clicking anywhere in a text area)
tr: Eğer seçili ise, geçerli seçim kaybolursa (örneğin, bir metin alanında herhangi bir yere sol tıklayarak) birincil pano (orta tıklamayla yapıştırma) bir sonraki seçime kadar kalır.

en: _QR-Code support
tr: _QR-Kod desteği

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
tr: Eğer seçili ise, menü geçerli seçili pano girdisinin QR kodunu gösterir

en: Automatically paste a selected item from the history
tr: Geçmişten nesne seçildiğinde kendiliğinden yapıştır

en: _Paste instantly:
tr: _Anında yapıştır:

en: <b>General</b>
tr: <b>Genel</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
tr: Menüyü imlece göre konumlandır

en: Popup the menu at the mouse pointer position: especially useful for the xfce4-popup-clipman command
tr: Menüyü fare imleci konumunda açar: özellikle xfce4-popup-clipman komutu için kullanışlıdır

en: Maximum items:
tr: En fazla öge:

en: <b>Menu</b>
tr: <b>Menü</b>

en: _Behavior
tr: _Davranış

en: <b>_Enable automatic actions</b>
tr: <b>_Otomatik eylemleri etkinleştir</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
tr: Eğer seçili ise, pano yazıları düzenli ifadelere göre eşleştirilecek ve menüde kullanılabilir eylemler gösterilecektir.
    Yoksa menü yalnızca "xfce4-popup-clipman-actions" çalıştırıldığında (ve eşleşme bulunduğunda) görünecektir

en: When the selection is done and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown or hidden
tr: Seçim yapıldığında Control tuşu hala basılı durumdaysa, eşleşen eylemler için açılır menü gösterilir ya da gizlenir

en: _Pressing Ctrl during selection:
tr: Seçim sırasında Ctrlʼye _basmak:

en: Add action
tr: Eylem ekle

en: Edit action
tr: Eylemi düzenle

en: Delete action
tr: Eylemi sil

en: Reset all actions to the system default values
tr: Tüm eylemleri sistem varsayılanlarına sıfırla

en: _Actions
tr: _Eylemler

en: <b>Remember history</b>
tr: <b>Geçmişi anımsa</b>

en: Remember last copied _image
tr: Son kopyalanan _görüntüyü anımsa

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
tr: Eğer seçili ise, bu seçenek kişinin bir görüntüyü geçmiş içinde saklamasına izin verir

en: _Reorder history items
tr: Geçmiş nesnelerini _yeniden sırala

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
tr: Son kopyalanan metni geçmişin en üstüne taşı, eski nesneleri yeniden sıralamak için kolaylık sağlar

en: Re_verse history order
tr: Geçmiş sırasını _tersine çevir

en: Reverse order of the history shown in the menu
tr: Menüde gösterilen geçmişi tersine diz

en: Ignore mouse s_elections
tr: Fare _seçimlerini yok say

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
tr: Eğer seçili ise, elle idare edilen kopyalar dışında seçilenler geçmişi etkilemeyecektir

en: Size of the _history:
tr: Geçmiş _boyutu:

en: H_istory
tr: _Geçmiş

en: Edit Action
tr: Eylemi Düzenle

en: _Cancel
tr: _İptal Et

en: _OK
tr: _Tamam

en: Name:
tr: Ad:

en: Pattern:
tr: Örüntü:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
tr: Komutlarda "\1", "\2" vb. İkame parametrelerini kullanabilirsiniz. "\0" parametresi metnin tamamını temsil eder. Desen her zaman özel karakterler içinde tutturulur ^ $

en: Activate on manual copy instead of selection
tr: Seçim yerine elle kopyalamada etkinleştir

en: By default the action is triggered by a selection: check this option to trigger the action when you make a manual copy instead. Note that in this case, the Control key no longer has any effect.
tr: Varsayılan olarak eylem bir seçim tarafından tetiklenir: bunun yerine elle kopyalama yaptığınızda eylemi tetiklemek için bu seçeneği işaretleyin. Bu durumda, Control tuşunun artık herhangi bir etkisi olmadığını unutmayın.

en: <b>Action</b>
tr: <b>Eylem</b>

en: Command:
tr: Komut:

en: <b>Commands</b>
tr: <b>Komutlar</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
tr: Buraya özel metninizi yazın; örneğin bir URL, bir dosya adı vb.

en: Regular expression
tr: Düzenli ifadeler

en: _Disable
tr: _Etkisizleştir

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
tr: Verilen komut "%s" çalıştırılamadı
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
tr: Pano Yöneticisi Servisi zaten çalıştığı için başlatılamadı.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
tr: Xfce Pano Yöneticisi zaten çalışıyor.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
tr: Bu şekilde başlatabilirsiniz 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
tr: Pano Yöneticisi Arka Plan Programı çalışmıyor.

en: Are you sure you want to clear the history?
tr: Geçmişi temizlemek istediğinizden emin misiniz?

en: Don't ask again
tr: Bir daha sorma

en: Unable to open the Clipman history dialog
tr: Clipman geçmişi iletişim kutusu açılamadı.

en: _Clear history
tr: _Geçmişi temizle

en: _Clear clipboard
tr: Panoyu _temizle

en: Could not generate QR-Code.
tr: QR-Code oluşturulamadı.

en: _Show full history...
tr: _Geçmişin tamamını göster...

en: _Clipman settings...
tr: _Clipman ayarları...

en: Contributors:
tr: Katkıcılar:

en: Clipboard Manager for Xfce
tr: Xfce için Pano Yöneticisi

en: Unable to open the settings dialog
tr: Ayarlar menüsü açılamadı
