Xfce Panel Plugins - en to ug translation catalogue (53 entries)

en: Clipboard manager
ug: چاپلاش تاختىسىنى باشقۇرغۇ

en: Image
ug: سۈرەت

en: Edit with Gimp
ug: GIMP دە تەھرىرلەش

en: View with Ristretto
ug: Ristretto دە كۆرسەت

en: Xfce Bug
ug: Xfce  كەمتۈكى

en: GNOME Bug
ug: گىنوم كەمتۈكى

en: Long URL
ug: ئۇزۇن URL

en: Shrink the URL
ug: URL نى قىسقارتىڭ

en: None
ug: يوق

en: <b>Reset actions</b>
ug: <b>مەشغۇلاتلارنى ئەسلىگە قايتۇرۇش</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
ug: مەشغۇلاتلارنى سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىگە ئەسلىگە قايتۇرسۇنمۇ؟

en: Edit Action
ug: مەشغۇلات تەھرىرلەش

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. If you don't know regular expressions, have a look at the documentation of Clipman that has an introdution for them.
ug: بۇيرۇقتا "\1"、"\2"  دېگەندەك قىممەت ئالىدىغان پارامېتىر ئىشلەتكىلى بولىدۇ. پارامېتىر "\0" تولۇق تېكىستنى ئىپادىلەيدۇ.  مۇنتىزىم ئىپادىنى بىلمىسىڭىز Clipman نىڭ پۈتۈكىگە قاراڭ.

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Pattern:
ug: ئەندىزە:

en: The pattern is always anchored within the special characters ^$
ug: مەزكۇر ئەندىزىگە ئالاھىدە ھەرپ ^$ ھەمىشە قوللىنىلىدۇ

en: Activate only on manual copy
ug: قولدا كۆچۈرگەندىلا ئاكتىپلىسۇن

en: By default the action is triggerred by a selection, check this option to trigger the action only when you make a manual copy
ug: كۆڭۈلدە تاللاش تاماملانغاندا مەشغۇلات ئېلىپ بېرىلىدۇ، بىراق بۇ تاللانما تاللانسا، پەقەت قولدا كۆچۈرگەندىلا مەشغۇلات ئېلىپ بېرىلىدۇ.

en: <b>Action</b>
ug: <b>مەشغۇلات</b>

en: Command:
ug: بۇيرۇق:

en: <b>Commands</b>
ug: <b>بۇيرۇقلار</b>

en: Sync _selections
ug: تاللانغىنى بىلەن ماس قەدەملە(_S)

en: If checked, the selections will be synced with the default clipboard in a way that you can paste what you select
ug: تاللانسا، تاللانغان تېكىست بىلەن كۆڭۈلدىكى  چاپلاش تاختىسى  قەدەمداشلىشىپ، تاللانغان ھامان چاپلىغىلى بولىدۇ

en: <b>Behavior</b>
ug: <b>ئىش-ھەرىكەت</b>

en: Save on _quit
ug: ئاخىرلاشقاندا ساقلا(_Q)

en: If checked, this option will restore the history on every new Xfce session
ug: تاللانسا، يېڭىدىن Xfce ئەڭگىمەسى باشلانغاندا ئىزنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Store last copied _image
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم كۆچۈرگەن سۈرەتنى ساقلا(_I)

en: If checked, this option allows to store one image inside the history
ug: تاللانسا، رەسىمنى ئىزدا ساقلىغىلى بولىدۇ

en: Ignore s_elections
ug: تاللانغانغا پەرۋا قىلماق(_E)

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
ug: تاللانسا، ئىزغا قولدا كۆچۈرۈلگەن نەرسىلا كىرىدۇ، تاللانغان تېكىست رايونىغا تەسىر قىلمايدۇ

en: Size of the _history:
ug: ئىزنىڭ چوڭلۇقى(_H):

en: <b>History</b>
ug: <b>ئىز</b>

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Automatically paste a selected item from the history
ug: تاللانغان تۈرنى ئىزدىن ئاپتوماتىك چاپلىسۇن

en: _Paste instantly:
ug: شۇ ھامان چاپلا(_P):

en: P_osition menu at mouse pointer
ug: تىزىملىك چاشقىنەك بار ئورۇندا تۇرسۇن(_O)

en: Popup the menu at the mouse pointer position, only for the xfce4-popup-clipman command
ug: بۇيرۇق xfce4-popup-clipman نى ئىجرا قىلغاندا تىزىملىكنى چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنىڭ ئورنىدا سەكرىتىپ كۆرسىتىدۇ.

en: _Reorder history items
ug: ئىزلارنى قايتا تەرتىپلە(_R)

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
ug: ئىزدا كۆچۈرگەن مەزمۇن بىلەن ئوخشاش مەزمۇن بولسا ئۇنى ئىزنىڭ ئەڭ بېشىغا يۆتكەيدۇ.

en: Re_verse history order
ug: ئىز تەرتىپىنى تەتۈر قىل(_V)

en: Reverse order of the history shown in the menu
ug: تىزىملىكتە كۆرسىتىلگەن ئىزنىڭ تەرتىپىنى تەتۈر قىلىدۇ

en: When the selection is done (mouse or keyboard) and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be skipped
ug: تاللاش تاماملانغاندا(چاشقىنەك ياكى ھەرپتاختىسى ئىشلىتىپ) Control كۇنۇپكىسى يەنىلا بېسىلىپ تۇرسا، ئىزدەش مەشغۇلاتىڭ سەكرىمە تىزىملىكى كۆرسىتىلمەيدۇ.

en: Tweaks
ug: تەپسىلاتلار

en: Regular expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: _Disable
ug: ئىناۋەتسىز(_D)

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
ug: بۇيرۇق "%s" نى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى 
    
    %s

en: Are you sure you want to clear the history?
ug: ئىزلارنى تازىلىۋېتەمسىز؟

en: Don't ask again
ug: قايتا سورىما

note: Insert empty menu item
en: Clipboard is empty
ug: چاپلاش تاختىسى قۇرۇق

en: Contributors:
ug: تۆھپىكارلار:

en: Clipboard Manager for Xfce
ug: Xfce دىكى چاپلاش تاختىسىنى باشقۇرغۇ

en: Unable to open the settings dialog
ug: تەڭشەك كۆزنىكىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى
