Xfce Panel Plugins - en to bg translation catalogue (89 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
bg: Clipboard Manager представлява добавка за панела на Xfce и като самостоятелно приложение работи в областта за уведомяване. Той съхранява историята на текста и изображенията от съдържанието, копирани в системният буфер. Той също така има функция да изпълнява действие по подбор на текст, като го сравнява с регулярен израз.

en: Clipboard Manager
bg: Мениджър на системния буфер

en: Clipboard Manager Autostart File
bg: Мениджър на системния буфер - автостартиращ файл

en: Image
bg: Изображение

en: Edit with Gimp
bg: Редактиране с Gimp

en: View with Ristretto
bg: Преглед с Ristretto

en: Long URL
bg: Пълен URL

en: Shrink the URL
bg: Съкращаване на адреса

en: Clipboard manager
bg: Мениджър на системният буфер

en: None
bg: Нищо

en: shows actions
bg: показване на действия

en: hides actions
bg: скриване на действия

en: <b>Reset actions</b>
bg: <b>Рестартиране на действия</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
bg: Искате ли да върнете действията към тяхната начална стойност?

en: Enter search phrase here
bg: Въведете търсеният израз тук

note: Insert empty menu item
en: History is empty
bg: Историята е празна

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Clipman History
bg: История на Clipman

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Settings
bg: _Настройки

en: Clipboard Manager Settings
bg: Настройки на мениджъра на системния буфер

en: Customize your clipboard
bg: Персонализирайте вашият системен буфер

en: Clipman Settings
bg: Настройки на Clipman

en: _Close
bg: Затваряне

en: Sync mouse _selections
bg: Синхронизиране селекцията на мишката

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
bg: Ако е отметнато, селекциите ще бъдат синхронизирани с клипборда по подразбиране, така че можете да поставите избраното с Ctrl-V. Обратно, ръчно направените копия ще бъдат синхронизирани с основния клипборд, така че можете да поставите това, което копирате, със средно щракване.

en: _Persist mouse selections
bg: _Запазване на селекцията на мишката

en: If checked, the primary clipboard (middle-click paste) will persist until next selection if current selection is lost (e.g. by left-clicking anywhere in a text area)
bg: Ако е отметнато, основният клипборд (поставяне със средно кликване) ще се запази до следващата селекция, ако текущата селекция бъде загубена (напр. чрез щракване с левия бутон навсякъде в текстова област)

en: _QR-Code support
bg: Поддръжка на QR код

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
bg: Ако е отметнато, менюто показва QR кода на текущо избраните елементи в системния буфер

en: Automatically paste a selected item from the history
bg: Автоматично поставяне на избраните елементи от историята

en: _Paste instantly:
bg: Постави незабавно:

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
bg: Позиция на менюто в показалеца на мишката

en: Popup the menu at the mouse pointer position: especially useful for the xfce4-popup-clipman command
bg: Изскачащо меню в позицията на показалеца на мишката: особено полезно за командата xfce4-popup-clipman

en: Maximum items:
bg: Максимален брой елементи:

en: <b>Menu</b>
bg: <b>Меню</b>

en: _Behavior
bg: _Поведение

en: <b>_Enable automatic actions</b>
bg: <b>_Активиране на автоматичните действия</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
bg: Ако е избрано, текстовете от системния буфер ще бъдат съпоставяни с регулярни изрази и автоматично ще се показва меню за възможните действия.
    В противен случай, менюто ще се вижда, само при извикване на "xfce4-popup-clipman-actions" (и, ако е намерено съвпадение)

en: When the selection is done and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown or hidden
bg: Когато изборът е направен и клавишът Control все още е натиснат, изскачащото меню за съответстващи действия ще бъде показано или скрито

en: _Pressing Ctrl during selection:
bg: _Натискане на Ctrl по време на избор:

en: Add action
bg: Добавяне на действие

en: Edit action
bg: Редактиране на действие

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: Reset all actions to the system default values
bg: Нулиране на всички действия до първоначалните им стойности

en: _Actions
bg: _Действия

en: <b>Remember history</b>
bg: <b>Запомняне на историята</b>

en: Remember last copied _image
bg: Запомняне на последното копирано изображение

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
bg: Ако е отметнато, тази опция позволява да се съхранява едно изображение в историята

en: _Reorder history items
bg: Преподреждане на елементите от историята

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
bg: Натиснете последният копиран текст в началото на историята. Използвайте да преподредите старите елементи

en: Re_verse history order
bg: Обърни подредбата на историята

en: Reverse order of the history shown in the menu
bg: Обърни подредбата на историята показвана в менюто

en: Ignore mouse s_elections
bg: Игнориране селекцията на мишката

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
bg: Ако е избрано, селекциите няма да се отрази в историята с изключение на ръчните копия

en: Size of the _history:
bg: Размер на историята:

en: H_istory
bg: _История

en: Edit Action
bg: Редактиране на действие

en: _Cancel
bg: Отказ

en: _OK
bg: _ОК

en: Name:
bg: Име:

en: Pattern:
bg: Модел:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
bg: Вие можете да използвате параметрите на заместване "\ 1", "\ 2" и така нататък в командите. Параметърът "\ 0" представлява целия текст. Моделът винаги е закотвен в рамките на специалните символи ^ $

en: Activate on manual copy instead of selection
bg: Активиране на ръчно копиране вместо от селекцията

en: By default the action is triggered by a selection: check this option to trigger the action when you make a manual copy instead. Note that in this case, the Control key no longer has any effect.
bg: По подразбиране действието се задейства от селекция: отметнете тази опция, за да задействате действието, когато вместо това правите ръчно копие. Имайте предвид, че в този случай клавишът Control вече няма ефект.

en: <b>Action</b>
bg: <b>Действие</b>

en: Command:
bg: Команда:

en: <b>Commands</b>
bg: <b>Команди</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
bg: Напишете тук избран от вас текст, например URL, име на файл и т.н.

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: _Disable
bg: Изключване

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
bg: Неуспешно изпълнение на командата „%s“
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
bg: Не можете да стартирате демона на мениджъра на системния буфер, защото той вече е стартиран.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
bg: Мениджъра на системния буфер на Xfce вече е стартиран.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
bg: Вие можете да го стартирате с 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
bg: Демонът на  мениджъра на системния буфер не е стартиран.

en: Are you sure you want to clear the history?
bg: Наистина ли желаете да изчистите историята?

en: Don't ask again
bg: Не ме питай повече

en: Unable to open the Clipman history dialog
bg: Диалогът с историята на Clipman не може да се отвори

en: _Clear history
bg: _Изчистване на историята

en: _Clear clipboard
bg: _Изчистване на клипборда

en: Could not generate QR-Code.
bg: Не може да се създаде QR-Code.

en: _Show full history...
bg: _Покажи пълната история...

en: _Clipman settings...
bg: _Настройки на Clipman...

en: Contributors:
bg: Сътрудници:

en: Clipboard Manager for Xfce
bg: Клипборд мениджър за Xfce

en: Unable to open the settings dialog
bg: Неуспех при отварянето на диалога с настройките
