Xfce Panel Plugins - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Clipboard Manager
fi: Leikepöydän hallinta

en: Image
fi: Kuva

en: Edit with Gimp
fi: Muokkaa GIMP:ssä

en: View with Ristretto
fi: Näytä Ristrettolla

en: Bugz
fi: Vikailmoitukset

en: Xfce Bug
fi: Xfce:n vikailmoitus

en: GNOME Bug
fi: GNOME-vikailmoitus

en: Long URL
fi: Pitkä URL

en: Shrink the URL
fi: Luo lyhyt URL

en: Clipboard manager
fi: Leikepöydän hallinta

en: None
fi: Ei mitään

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Shift+Insert
fi: Vaihto+Insert

en: <b>Reset actions</b>
fi: <b>Nollaa toiminnot</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
fi: Haluatko varmasti palauttaa toiminnot järjestelmän oletusarvoihin?

en: Enter search phrase here
fi: Kirjoita hakuehto tähän

note: Insert empty menu item
en: History is empty
fi: Historia on tyhjä

en: _Paste
fi: _Liitä

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: Clipman History
fi: Clipmanin historia

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Settings
fi: _Asetukset

en: Clipboard Manager Settings
fi: Leikepöydän hallinnan asetukset

en: Customize your clipboard
fi: Mukauta leikepöytääsi

en: Clipman Settings
fi: Clipmanin asetukset

en: _Close
fi: _Sulje

en: Sync mouse _selections
fi: _Synkronoi hiirivalinnat

en: _QR-Code support
fi: _QR-koodien tuki

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
fi: Valikko näyttää valitun leikepöydän merkinnän QR-koodin

en: Automatically paste a selected item from the history
fi: Liitä automaattisesti valittu historian kohde

en: _Paste instantly:
fi: _Liitä heti:

en: <b>General</b>
fi: <b>Yleiset</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
fi: Avaa valikko _hiiren kohdalla

en: Maximum items:
fi: Kohteita enintään:

en: <b>Menu</b>
fi: <b>Valikko</b>

en: _Behavior
fi: _Toiminta

en: <b>_Enable automatic actions</b>
fi: <b>_Käytä automaattisia toimintoja</b>

en: Add action
fi: Lisää toiminto

en: Edit action
fi: Muokkaa toimintoa

en: Delete action
fi: Poista toiminto

en: Reset all actions to the system default values
fi: Palauta kaikki toiminnot järjestelmän oletusarvoihin

en: _Actions
fi: _Toiminnot

en: <b>Remember history</b>
fi: <b>Muista historia</b>

en: Remember last copied _image
fi: _Muista viimeksi kopioitu kuva

en: _Reorder history items
fi: _Järjestä historian kohteita

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
fi: Siirrä viimeksi kopioitu teksti historian ylimmäksi; helpottaa vanhojen kohteiden järjestämistä

en: Re_verse history order
fi: Käännä historian järjestys

en: Reverse order of the history shown in the menu
fi: Käännä valikossa näytettävän historian järjestys

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
fi: Valinnat vaikuttavat historiaan ainoastaan käsin kopioitaessa

en: Size of the _history:
fi: Historian k_oko:

en: H_istory
fi: _Historia

en: Edit Action
fi: Muokkaa toimintoa

en: _Cancel
fi: _Peru

en: Name:
fi: Nimi:

en: Pattern:
fi: Lauseke:

en: <b>Action</b>
fi: <b>Toiminto</b>

en: Command:
fi: Komento:

en: <b>Commands</b>
fi: <b>Komennot</b>

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: _Disable
fi: _Poista käytöstä

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
fi: Komennon "%s" suoritus ei onnistu
    
    %s

en: Are you sure you want to clear the history?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää historian?

en: Don't ask again
fi: Älä kysy uudelleen

en: _Clear history
fi: _Tyhjennä historia

en: _Clear clipboard
fi: _Tyhjennä leikepöytä

en: Could not generate QR-Code.
fi: QR-koodin luominen epäonnistui.

en: _Show full history...
fi: _Näytä koko historia...

en: _Clipman settings...
fi: _Clipmanin asetukset...

en: Contributors:
fi: Avustavat kehittäjät:

en: Clipboard Manager for Xfce
fi: Leikepöytien hallinta Xfce:lle

en: Unable to open the settings dialog
fi: Asetusikkunaa ei voi avata
