Xfce Panel Plugins - en to gl translation catalogue (80 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
gl: Xestor de portapapeis fornecido como un engadido de panel para o Xfce e como aplicación autónoma que se executa na zona de notificación. Mantén un historial de texto e imaxes de contido copiados no portapapeis. Tamén ten unha función para executar accións sobre a selección de texto específica, combinándoas con expresións regulares.

en: Clipboard Manager
gl: Xestor do portapapeis

en: Clipboard Manager Autostart File
gl: Ficheiro de inicio automático do xestor do portapapeis

en: Image
gl: Imaxe

en: Edit with Gimp
gl: Editar co Gimp

en: View with Ristretto
gl: Ver con Ristretto

en: Bugz
gl: Fallos

en: Xfce Bug
gl: Fallo de Xfce

en: GNOME Bug
gl: Fallo de GNOME

en: Long URL
gl: URL longo

en: Shrink the URL
gl: Acurtar o URL

en: Clipboard manager
gl: Xestor do portapapeis

en: None
gl: Ningún

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Shift+Insert
gl: Maiús+Inserir

en: <b>Reset actions</b>
gl: <b>Restablecer as accións</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
gl: Desexa realmente restabelecer os valores predeterminados das accións do sistema?

en: Enter search phrase here
gl: Insira unha frase a buscar aquí

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Clipman History
gl: Historial do Clipman

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Settings
gl: _Configuración

en: Clipboard Manager Settings
gl: Configuración do xestor do portapapeis

en: Customize your clipboard
gl: Personalizar o portapapeis

en: Clipman Settings
gl: Configuración do Clipman

en: _Close
gl: _Pechar

en: Sync mouse _selections
gl: Sincronizar as _seleccións do rato

en: _QR-Code support
gl: Compatibilidade para códigos _QR

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
gl: Ao marcalo, o menú amosa un código QR da entrada do portapapeis seleccionada

en: Automatically paste a selected item from the history
gl: Pegar automaticamente un elemento seleccionado no historial

en: _Paste instantly:
gl: _Pegar instantaneamente:

en: <b>General</b>
gl: <b>Xeral</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
gl: C_olocar o menú no punteiro do rato

en: Maximum items:
gl: Elementos máximos:

en: <b>Menu</b>
gl: <b>Menú</b>

en: _Behavior
gl: _Comportamento

en: <b>_Enable automatic actions</b>
gl: <b>_Activar as accións automáticas</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
gl: Se está marcada, os textos do portapapeis coincidirán coas expresións regulares e un menú amosará as posíbeis accións automaticamente.
     Se non, o menú só aparecerá ao chamar "xfce4-popup-clipman-actions" (e atope unha coincidencia)

en: Add action
gl: Engadir acció

en: Edit action
gl: Editar acción

en: Delete action
gl: Eliminar acción

en: Reset all actions to the system default values
gl: Restaurar todas as accións aos valores predeterminados do sistema

en: _Actions
gl: _Accións

en: <b>Remember history</b>
gl: <b>Lembrar o historial</b>

en: Remember last copied _image
gl: Lembrar a última _imaxe copiada

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
gl: Se está marcado, esta opción permite almacenar unha imaxe no historial

en: _Reorder history items
gl: _Reorganizar os elementos do historial

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
gl: Empuxar o último texto copiado até o primeiro lugar do historial, o que é útil para reordenar elementos antigos

en: Re_verse history order
gl: In_verter a orde do historial

en: Reverse order of the history shown in the menu
gl: Orde inversa do historial amosado no menú

en: Ignore mouse s_elections
gl: Ignorar _as seleccións do rato

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
gl: Se está marcado, as seleccións non lle afectarán ao historial excepto se son copias manuais

en: Size of the _history:
gl: Tamaño do _historial:

en: H_istory
gl: _Historial

en: Edit Action
gl: Modificar a acción

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _OK
gl: _Vale

en: Name:
gl: Nome:

en: Pattern:
gl: Patrón:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
gl: Pode usar os parámetros de substitución "\1", "\2" etc. nas ordes. O parámetro "\0" representa o texto completo. O patrón sempre vai dentro dos caracteres especiais ^ $

en: <b>Action</b>
gl: <b>Acción</b>

en: Command:
gl: Orde:

en: <b>Commands</b>
gl: <b>Ordes</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
gl: Escriba aquí o seu texto personalizado, por exemplo un URL, un nome de ficheiro, etc.

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: _Disable
gl: _Desactivar

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
gl: Non se puido executar a orde "%s"
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
gl: Non se puido iniciar o servizo do xestor do portapapeis porque xa está funcionando.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
gl: O xestor do portapapeis do Xfce xa está funcionando.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
gl: Pode inicialo con 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
gl: O servizo do xestor do portapapeis non está funcionando.

en: Are you sure you want to clear the history?
gl: Desexa realmente limpar o historial?

en: Don't ask again
gl: Non volver preguntar

en: _Clear history
gl: Limpar o _historial

en: Could not generate QR-Code.
gl: Non se puido xerar o código QR.

en: _Show full history...
gl: _Amosar o historial completo...

en: _Clipman settings...
gl: _Configuración do Clipman...

en: Contributors:
gl: contribuíntes:

en: Clipboard Manager for Xfce
gl: O xestor do portapapeis para Xfce

en: Unable to open the settings dialog
gl: Non se puido abrir o diálogo de configuración
