Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (92 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
nb: Utklippstavlebehandleren tilbys som et paneltillegg for Xfce og som frittstående program kjørende i varslingsområdet. Det tar vare på historikk og tekst fra bilder og innhold som kopieres til utklippstavlen. Det har også den egenskapen at det utfører handlinger på gitt tekst ved å jamføre dem mot regulære uttrykk.

en: Clipboard Manager
nb: Utklippsbehandler

en: Clipboard Manager Autostart File
nb: Autostartfil for utklippsbehandler

en: Image
nb: Bilde

en: Edit with Gimp
nb: Rediger med Gimp

en: View with Ristretto
nb: Vis i Ristretto

en: Xfce Bug
nb: Xfce-feil

en: GNOME Bug
nb: GNOME-feil

en: Long URL
nb: Lang URL

en: Shrink the URL
nb: Forkort URL

en: Clipboard manager
nb: Utklippsbehandler

en: None
nb: Ingen

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Ctrl+V
nb: Ctrl + V

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Shift+Insert
nb: Shift + Insert

en: shows actions
nb: viser handlinger

en: hides actions
nb: skjuler handlinger

en: <b>Reset actions</b>
nb: <b>Tilbakestill handlinger</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
nb: Er du sikker på at du ønsker å tilbakestille handlingene til standard systemverdier?

en: Enter search phrase here
nb: Skriv inn søketekst her

note: Insert empty menu item
en: History is empty
nb: Historikken er tom

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Clipman History
nb: Historikk

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Settings
nb: _Innstillinger

en: Clipboard Manager Settings
nb: Utklippstavlebehandlerens innstillinger

en: Customize your clipboard
nb: Tilpass utklippstavla

en: Clipman Settings
nb: Utklippstavlebehandlerens innstillinger

en: _Close
nb: Lukk

en: Sync mouse _selections
nb: Oppdater _museutvalg

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
nb: Hvis huket av så vil utvalget synkroniseres med standard utklippstavle for innliming med Ctrl + V. Ellers vil manuell kopiering synkroniseres med primær utklippstavle for innliming med middelklikk.

en: _Persist mouse selections
nb: _Ta vare på museutvalg

en: If checked, the primary clipboard (middle-click paste) will persist until next selection if current selection is lost (e.g. by left-clicking anywhere in a text area)
nb: Hvis huket av så vil primær utklippstavle (innliming med middelklikk) bevares fram til neste utvalg hvis gjeldende utvalg forsvinner (f.eks. ved venstreklikking i et tekstfelt)

en: _QR-Code support
nb: Støtte for _QR-kode

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
nb: Hvis huket av så vil menyen vise en QR-kode for valgt utklipp

en: Automatically paste a selected item from the history
nb: Automatisk lim inn valgt element fra historikken.

en: _Paste instantly:
nb: _Lim inn umiddelbart:

en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
nb: P_osisjoner meny på peker

en: Popup the menu at the mouse pointer position: especially useful for the xfce4-popup-clipman command
nb: Oppsprettsmeny på pekerposisjonen: Spesielt nyttig for kommandoen xfce4-popup-clipman

en: Maximum items:
nb: Største antall elementer:

en: <b>Menu</b>
nb: <b>Meny</b>

en: _Behavior
nb: _Oppførsel

en: <b>_Enable automatic actions</b>
nb: <b>_Slå på automatiske handlinger</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
nb: Hvis huket av så vil tekst i utklippstavlen bli jamført med regulære uttrykk og en meny vil vise mulige handlinger automatisk.
    Ellers vil menyen dukke opp hvis man påkaller «xfce4-popup-clipman-actions» (og noe som samsvarer ble funnet)

en: When the selection is done and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown or hidden
nb: Når et utvalg er gjort og Ctrl-tasten fremdeles er nede, vil oppsprettsmenyen for jamførte handlinger bli vist eller skjult

en: _Pressing Ctrl during selection:
nb: _Trykk Ctrl ved utvalg:

en: Add action
nb: Legg til handling

en: Edit action
nb: Rediger handling

en: Delete action
nb: Slett handling

en: Reset all actions to the system default values
nb: Tilbakestill alle handlinger til systemforvalgte verdier

en: _Actions
nb: _Handlinger

en: <b>Remember history</b>
nb: <b>Husk historikk</b>

en: Remember last copied _image
nb: Husk sist kopierte _bilde

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
nb: Hvis huket av så vil dette valget tillate deg å lagre ett bilde i historikken

en: _Reorder history items
nb: _Reorganiser historikkelementer

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
nb: Puff sist kopierte tekst til toppen i historikken, nyttig for å reorganisere gamle elementer

en: Re_verse history order
nb: Re_verser historikkrekkefølgen

en: Reverse order of the history shown in the menu
nb: Reverser historikkrekkefølgen vist i menyen

en: Ignore mouse s_elections
nb: Ignorer m_useutvalg

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
nb: Hvis huket av så vil utvalgene ikke ha innvirkning på historikken, bortsett manuelle kopier

en: Size of the _history:
nb: Størrelse på _historikken:

en: H_istory
nb: H_istorikk

en: Edit Action
nb: Rediger handling

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Name:
nb: Navn:

en: Pattern:
nb: Mønster:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
nb: Man kan bruke alternative parametere «\1», «\2» osv. i kommandoene. Parameteren «\0» står for hele teksten. Mønsteret forankres mellom spesialtegnene ^$.

en: Activate on manual copy instead of selection
nb: Aktiver ved manuell kopiering i stedet for å velge

en: By default the action is triggered by a selection: check this option to trigger the action when you make a manual copy instead. Note that in this case, the Control key no longer has any effect.
nb: Vanligvis aktiveres handlingen ved å velge noe. Huk av dette alternativet for å aktivere handlingen ved manuell kopiering i stedet for. I så fall vil Ctrl-knappen ikke ha noen effekt.

en: <b>Action</b>
nb: <b>Handling</b>

en: Command:
nb: Kommando:

en: <b>Commands</b>
nb: <b>Kommandoer</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
nb: Skriv inn selvvalgt tekst, for eksempel en adresse, et filnavn eller lignende.

en: Regular expression
nb: Regulært uttrykk

en: _Disable
nb: _Deaktiver

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
nb: Kan ikke utføre kommandoen «%s»
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
nb: Klarte ikke starte utklippstavlebehandlerens nisse fordi den allerede kjører.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
nb: Xfce Utklippstavlebehandler kjører allerede.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
nb: Den kan startes med «xfce4-clipman».

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
nb: Utklippstavlebehandlerens nisse kjører ikke.

en: Are you sure you want to clear the history?
nb: Er du sikker at du vil slette historikken?

en: Don't ask again
nb: Ikke spør igjen

en: Unable to open the Clipman history dialog
nb: Klarte ikke åpne historikkvinduet

en: _Clear history
nb: _Tøm historikk

en: _Clear clipboard
nb: _Tøm utklippstavle

en: Could not generate QR-Code.
nb: Klarte ikke å generere QR-kode.

en: _Show full history...
nb: _Vis full historikk …

en: _Clipman settings...
nb: _Clipmans innstillinger …

en: Contributors:
nb: Medvirkende:

en: Clipboard Manager for Xfce
nb: Utklippstavlebehandler for Xfce

en: Unable to open the settings dialog
nb: Klarte ikke åpne innstillingsdialog
