Xfce Panel Plugins - en to sl translation catalogue (92 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
sl: Upravljalnik odložišča Clipman je na voljo kot vtičnik za Xfce pano ali kot samostojen program, ki  deluje v področju za obvestila. Shranjuje zgodovino tekstovnih in slikovnih vsebin, ki so bile kopirane na odložišče. Ima tudi funkcijo izvajanja dejanj za določen izbor teksta, ki jih primerja z regularnimi izrazi.

en: Clipboard Manager
sl: Upravljanik odložišča Clipman

en: Clipboard Manager Autostart File
sl: Datoteka za samodejni zagon upravljanika odložišča Clipman

en: Image
sl: Slika

en: Edit with Gimp
sl: Uredi z Gimp

en: View with Ristretto
sl: Prikaz z Ristretto

en: Bugz
sl: Hrošči

en: Xfce Bug
sl: Xfce hrošč

en: GNOME Bug
sl: GNOME hrošč

en: Long URL
sl: Dolg URL

en: Shrink the URL
sl: Skrajšaj URL

en: Clipboard manager
sl: Upravljalnik odložišča Clipman

en: None
sl: Brez

en: shows actions
sl: prikaže dejanja

en: hides actions
sl: skrije dejanja

en: <b>Reset actions</b>
sl: <b>Ponastavi dejanja</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
sl: Ali ste prepričani, da želite ponastaviti dejanja na privzeto vrednost?

en: Enter search phrase here
sl: Tukaj vnesite svoj iskalni pogoj

note: Insert empty menu item
en: History is empty
sl: Zgodovina je prazna

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Clipman History
sl: Clipman zgodovina

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Settings
sl: _Nastavitve

en: Clipboard Manager Settings
sl: Nastavitve upravljanika odložišča Clipman

en: Customize your clipboard
sl: Prilagodite odložišče

en: Clipman Settings
sl: Clipman nastavitve

en: _Close
sl: _Zapri

en: Sync mouse _selections
sl: _Sinhronizacija izbire z miško

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
sl: Če je izbrano, bo označeno sinhornizirano s privzetim odložiščem, tako da lahko izbor prilepite s CTRL+V. Kot alternativa bodo ročne kopije sinhronizirane s primarnim odložiščem, tako da lahko skopirano prilepite s srednjim klikom.

en: _Persist mouse selections
sl: _Obstojno označevanje z miško

en: If checked, the primary clipboard (middle-click paste) will persist until next selection if current selection is lost (e.g. by left-clicking anywhere in a text area)
sl: Če je izbarno, bo primarno odložišče (lepljenje s srednjim klikom) ohranjen do naslednjeha označevanja, tudi po tem, ko se sedanji izbor izgubi (ko se npr. nekam levo klikne)

en: _QR-Code support
sl: Podpora za _QR kode

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
sl: Če je označeno, ta meni prikaže QR kodo trenutno izbranega vnosa odložišča.

en: Automatically paste a selected item from the history
sl: Samodejno prilepi izbiro iz zgodovine

en: _Paste instantly:
sl: _Prilepi takoj:

en: <b>General</b>
sl: <b>Splošno</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
sl: P_ostavi meni ob miškin kazalec

en: Popup the menu at the mouse pointer position: especially useful for the xfce4-popup-clipman command
sl: Prikaži meni na položaju kurozorja miške: še posebej primerno za ukaz xfce4-popup-clipman

en: Maximum items:
sl: Maksimalno število predmetov:

en: <b>Menu</b>
sl: <b>Meni</b>

en: _Behavior
sl: O_bnašanje

en: <b>_Enable automatic actions</b>
sl: <b>_Vklopi samodejna dejanja</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
sl: Če je označeno, bo tekst na odložišču primerjan z regularnimi izrazi, meni pa bo samodejno prikazal možna dejanja.
    V nasprotnem primeru se bo meni prikazal le ob klicu "xfce4-popup-clipman-actions" (ob predpostavki, da je bil najden tudi zadetek)

en: When the selection is done and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown or hidden
sl: Ko je označevanje opravljena in je tipka Ctrl še vedno pritisnjena, bo meni za pripadajoča dejanja prikazan ali skrit

en: _Pressing Ctrl during selection:
sl: _Pritisnjen Ctrl med označevanjem

en: Add action
sl: Dodaj dejanje

en: Edit action
sl: Uredi dejanje

en: Delete action
sl: Izbriši dejanje

en: Reset all actions to the system default values
sl: Ponastavi vsa dejanja na sistemsko privzete vrednosti

en: _Actions
sl: _Dejanja

en: <b>Remember history</b>
sl: <b>Zapomni si zgodovino</b>

en: Remember last copied _image
sl: Zapomni si nazadnje kopiran posne_tek

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
sl: Ta opcija omogoča shranjevanje ene slike znotraj zgodovine

en: _Reorder history items
sl: Ponovno _razvrsti vsebino zgodovine

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
sl: Potisni zadnje kopirano besedilo na vrh zgodovine

en: Re_verse history order
sl: Obrni _vrstni red zgodovine

en: Reverse order of the history shown in the menu
sl: Obratno razvrsti predmete zgodovine v meniju.

en: Ignore mouse s_elections
sl: Ignoriraj i_zbire miške

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
sl: Izbori besedila ne bodo vplivali na zgodovino, razen če jih ročno kopirate.

en: Size of the _history:
sl: Velikost z_godovine:

en: H_istory
sl: _Zgodovina

en: Edit Action
sl: Uredi dejanje

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _OK
sl: _V redu

en: Name:
sl: Naziv:

en: Pattern:
sl: Izraz:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
sl: V ukazih lahko uporabite nadomestne parametre "\1¸", "\2" in tako dalje. Parameter "\0" predstavlja celoten tekst. Vzroec je vedno zasidran med posebnima znakoma ^$

en: Activate on manual copy instead of selection
sl: Aktiviraj z ročnim kopiranjem, namesto označevanjem

en: By default the action is triggered by a selection: check this option to trigger the action when you make a manual copy instead. Note that in this case, the Control key no longer has any effect.
sl: Privzeto je, da se dejanje izvede z označevanjem: izberite to opcijo za izvedbo dejanja ob ročnem kopiranju. V tem primeru tipka Ctrl nima več nobene funkcije.

en: <b>Action</b>
sl: <b>Dejanje</b>

en: Command:
sl: Ukaz:

en: <b>Commands</b>
sl: <b>Ukazi</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
sl: Tukaj vnesite svoj tekst - npr. URL, ime datoteke, itd.

en: Regular expression
sl: Regularni izraz

en: _Disable
sl: _Onemogoči

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
sl: Ni bilo mogoče zagnati ukaza "%s"
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
sl: Ne morem zagnati demona upravljalnika odložišča Clišman, ker je ta že zagnan.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
sl: Xfce upravljalnik odložišča Clipman je že zagnan

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
sl: Lahko ga zaženete z 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
sl: Demon za upravljanik odložišča Clipman ni zagnan.

en: Are you sure you want to clear the history?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti zgodovino odložišča?

en: Don't ask again
sl: Ne sprašuj več

en: Unable to open the Clipman history dialog
sl: Ne morem odpreti dialoga z zgodovino Clipman-a

en: _Clear history
sl: Pobriši _zgodovino

en: _Clear clipboard
sl: _Počisti odložišče

en: Could not generate QR-Code.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti QR-kode

en: _Show full history...
sl: Prikaži v_so zgodovino

en: _Clipman settings...
sl: Nastvaitve upravljanika odložiš_ča...

en: Contributors:
sl: Prispevali so:

en: Clipboard Manager for Xfce
sl: Upravljalnik odložišča za Xfce

en: Unable to open the settings dialog
sl: Ni mogoče odpreti okna z nastavitvami.
