Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (81 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
sq: Përgjegjës të Papastre dhënë si një shtojcë paneli për Xfce-në dhe si aplikacion më vete që xhiron te zona e njoftimeve. Mban një historik teksti dhe figurash të lëndës së kopjuar te e papastra. Përmban gjithashtu një veçori për të ekzekutuar veprime në rast përzgjedhje teksti të caktuar duke e përputhur këtë me shprehje të rregullta.

en: Clipboard Manager
sq: Përgjegjës të Papastre

en: Clipboard Manager Autostart File
sq: Kartelë Vetënisjeje Përgjegjësi të Papastre

en: Image
sq: Figurë

en: Edit with Gimp
sq: Përpunojeni me GIMP

en: View with Ristretto
sq: Shiheni me Ristretto

en: Bugz
sq: Të meta

en: Xfce Bug
sq: E metë Xfce

en: GNOME Bug
sq: E metë GNOME

en: Long URL
sq: ULR e gjatë

en: Shrink the URL
sq: Tkurre URL-në

en: Clipboard manager
sq: Përgjegjës të papastre

en: None
sq: Asnjë

en: shows actions
sq: shfaq veprime

en: hides actions
sq: fshihi veprimet

en: <b>Reset actions</b>
sq: <b>Rikthe veprimet te vlerat parazgjedhje</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
sq: Jeni i sigurt se doni të rikthehen veprimet te vlerat parazgjedhje të sistemit?

en: Enter search phrase here
sq: Jepni këtu frazë për kërkim

note: Insert empty menu item
en: History is empty
sq: Historiku është i zbrazët

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Copy
sq: _Kopjoje

en: Clipman History
sq: Historik Clipman-i

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Settings
sq: _Rregullime

en: Clipboard Manager Settings
sq: Rregullime Përgjegjësi të Papastre

en: Customize your clipboard
sq: Përshtatni të papastrën tuaj

en: Clipman Settings
sq: Rregullime Clipman-i

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Sync mouse _selections
sq: Njëkohësi për_zgjedhje me mi

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
sq: Në iu vëntë shenjë, përzgjedhja do të njëkohësohet me të papastrën parazgjedhje, që të mund të ngjitni me Ctrl-V ç’përzgjidhni. Në të kundërt, kopje dorazi do të njëkohësohen me të papastrën parësore, që të mund të ngjitni përmes klikimit me butonin e mesit të miut.

en: _QR-Code support
sq: Mbulim kodesh _QR

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
sq: Nëse i vihet shenjë, menuja shfaq një Kod QR të zërit të tanishëm të përzgjedhur të të papastrës

en: Automatically paste a selected item from the history
sq: Ngjit automatikisht një objekt të përzgjedhur prej historikut

en: _Paste instantly:
sq: _Ngjite menjëherë:

en: <b>General</b>
sq: <b>Të përgjithshme</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
sq: _Vendose menunë te treguesi i miut

en: Maximum items:
sq: Objekte maksimum:

en: _Behavior
sq: _Sjellje

en: <b>_Enable automatic actions</b>
sq: <b>_Aktivizo veprime automatike</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
sq: Nëse i vihet shenjë, tekstet e të papastrës do të krahasohen për përputhje me shprehje të rregullta dhe një menu do të shfaqë automatikisht veprime të mundshme.
    Përndryshe, menuja do të shfaqet vetëm kur thirret "xfce4-popup-clipman-actions" (dhe kur gjendet një përputhje)

en: Add action
sq: Shtoni veprim

en: Edit action
sq: Përpunoni veprim

en: Delete action
sq: Fshi veprim

en: Reset all actions to the system default values
sq: Riktheji krejt veprime te vlerat e sistemit parazgjedhje

en: _Actions
sq: _Veprime

en: <b>Remember history</b>
sq: <b>Mba mend historikun</b>

en: Remember last copied _image
sq: Mba mend _figurën e fundit të kopjuar

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
sq: Nëse i vihet shenjë, kjo mundësi i lejon dikujt të depozitojë një figurë brenda historikut

en: _Reorder history items
sq: _Rirenditni objekte historiku

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
sq: Kaloje tekstin e kopjuar të fundit në krye të historikut, e dobishme për të rirenditur objekte të vjetër

en: Re_verse history order
sq: _Përmbys rend historiku

en: Reverse order of the history shown in the menu
sq: Përmbysni rendin e historikut të shfaqur te menuja

en: Ignore mouse s_elections
sq: Shpërfill _përzgjedhje me mi

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
sq: Nëse i vihet shenjë, përzgjedhjet s’do të prekin historikun, hiq kopje të bëra dorazi

en: Size of the _history:
sq: Madhësi e _historikut:

en: H_istory
sq: _Historik

en: Edit Action
sq: Përpunoni Veprim

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: Name:
sq: Emër:

en: Pattern:
sq: Rregullsi:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
sq: Te urdhrat mund të përdorni parametrat e zëvendësimit "\1", "\2" e me radhë. Parametri "\0" përfaqëson tekstin e plotë. Rregullsia paraprihet gjithnjë me shenjat speciale ^$

en: <b>Action</b>
sq: <b>Veprim</b>

en: Command:
sq: Urdhër:

en: <b>Commands</b>
sq: <b>Urdhra</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
sq: Shtypni këtu tekstin tuaj, për shembull, një URL, një emër kartele, etj.

en: Regular expression
sq: Shprehje e rregullt

en: _Disable
sq: _Çaktivizoje

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
sq: S’arrihet të përmbushet urdhri "%s"
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
sq: S’u nis dot Demoni i Përgjegjësit të të Papastrës, ngaqë është tashmë në xhirim.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
sq: Përgjegjësi Xfce i të Papastrës është tashmë në xhirim.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
sq: Mund ta nisni me 'xfce4-clipman'.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
sq: Demoni Përgjegjës Xfce i të Papastrës s’po xhiron.

en: Are you sure you want to clear the history?
sq: Jeni i sigurt se doni të spastrohet historiku?

en: Don't ask again
sq: Mos pyet sërish

en: _Clear history
sq: _Spastro _historikun

en: Could not generate QR-Code.
sq: S’u prodhua dot Kod QR.

en: _Show full history...
sq: _Shfaqni historikun e plotë…

en: _Clipman settings...
sq: Rregullime _Clipman…

en: Contributors:
sq: Pjesëmarrës:

en: Clipboard Manager for Xfce
sq: Përgjegjësi të Papastre për Xfce

en: Unable to open the settings dialog
sq: S’arrihet të hapet dialogu i rregullimeve
