Xfce Panel Plugins - en to sr translation catalogue (95 entries)

en: Clipboard Manager provided as a panel plugin for Xfce and as a standalone application running in the notification area. It keeps a history of text and images of content copied to the clipboard. It also has a feature to execute actions on specific text selection by matching them against regexes.
sr: Управник исечака у виду прикључка полице ИксФЦЕ-а и као самосталан програм који ради у обавештајној области. Бележи садржаје писма и слика умноженог у оставу исечака. Такође, може да извршава дејства над изабраним писмом његовим упоређивањем са регуларним изразима.

en: Clipboard Manager
sr: Управник исечака

en: Clipboard Manager Autostart File
sr: Датотека самопокретања управника исечака

en: Image
sr: Слика

en: Edit with Gimp
sr: Уреди Гимпом

en: View with Ristretto
sr: Прегледај Ристретом

en: Bugz
sr: Грешке

en: Xfce Bug
sr: Буба ИксФЦЕ-а

en: GNOME Bug
sr: Буба Гнома

en: Long URL
sr: Дуга адреса

en: Shrink the URL
sr: Скрати адресу

en: Clipman
sr: Секач

en: Clipboard manager
sr: Управник исечака

en: None
sr: Ништа

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Ctrl+V
sr: Ктрл+В

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut
en: Shift+Insert
sr: Шифт+Убаци

en: shows actions
sr: приказуј дејства

en: hides actions
sr: скривај дејства

en: <b>Reset actions</b>
sr: <b>Врати поставке дејства</b>

en: Are you sure you want to reset the actions to the system default values?
sr: Да ли сте сигурни да желите да повратите поставке дејства на подразумеване вредности система?

en: Enter search phrase here
sr: Унесите израз претраге овде

note: Insert empty menu item
en: History is empty
sr: Остава је празна

en: _Paste
sr: _Налепи

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Clipman History
sr: Историја Секача

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Settings
sr: _Поставке

en: Clipboard Manager Settings
sr: Поставке управника исечака

en: Customize your clipboard
sr: Прилагодите своју оставу исечака

en: Clipman Settings
sr: Поставке секача

en: _Close
sr: _Затвори

en: Sync mouse _selections
sr: Усклади _изборе мишем

en: If checked, selections will be synced with the default clipboard, so you can paste what you select with Ctrl-V. Conversely, manual copies will be synced with the primary clipboard, so you can paste what you copy with middle-click.
sr: Уколико је означено, избор ће бити усклађен са подразумеваном оставом исечака, тако да можете налепити избор помоћи КТРЛ-В. Насупрот, ручни умношци ће бити усклађени са главном управом исечака, тако да можете лепити шта сте умножили средњим кликом.

en: _Persist mouse selections
sr: _Трајни избори мишем

en: If checked, the primary clipboard (middle-click paste) will persist until next selection if current selection is lost (e.g. by left-clicking anywhere in a text area)
sr: Уколико је означено, главни управник исечака (лепљење средњим кликом) ће бити трајан до следећег избора уколико је тренутни избор изгубљен (нпр. леви клик било где на писану област)

en: _QR-Code support
sr: Подршка _КуР-кода

en: If checked, the menu shows a QR-Code of the currently selected clipboard entry
sr: Ако је означено, изборник приказује КуР-шифру тренутно означене ставке оставе исечака

en: Automatically paste a selected item from the history
sr: Самостално налепи означену ставку из оставе

en: _Paste instantly:
sr: _Налепи тренутно:

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: P_osition menu at mouse pointer
sr: П_остави изборник на показивач миша

en: Popup the menu at the mouse pointer position: especially useful for the xfce4-popup-clipman command
sr: Искачући изборник на положају показивача миша: нарочито корисно за наредбу xfce4-popup-clipman

en: Maximum items:
sr: Највећи број ставки:

en: <b>Menu</b>
sr: <b>Изборник</b>

en: _Behavior
sr: _Понашање

en: <b>_Enable automatic actions</b>
sr: <b>_Омогући самосталне радње</b>

en: If checked, the clipboard texts will be matched against regular expressions and a menu will display possible actions automatically.
    Otherwise the menu will only appear when calling "xfce4-popup-clipman-actions" (and a match was found)
sr: Ако је означено, писмо из оставе исечака ће се поредити са регуларним изразима и изборник ће самостално приказати могућа дејства.
    Иначе ће се изборник приказивати само при позивању „xfce4-popup-clipman-actions“, искачућих дејстава оставе исечака (и ако се пронађе поклапање)

en: When the selection is done and the Control key is still pressed down, the popup menu for matched actions will be shown or hidden
sr: Када је избор начињен и дугме контроле је притиснуто, искачући изборник одговарајућих радњи ће бити приказан или скриван

en: _Pressing Ctrl during selection:
sr: _Притискањем контроле током избора:

en: Add action
sr: Додај дејство

en: Edit action
sr: Уреди дејство

en: Delete action
sr: Избриши дејство

en: Reset all actions to the system default values
sr: Врати сва дејства а подразумеване вредности

en: _Actions
sr: _Дејства

en: <b>Remember history</b>
sr: <b>Памти у остави</b>

en: Remember last copied _image
sr: Запамти последње умножену _слику

en: If checked, this option allows one to store one image inside the history
sr: Ако ли је означено, ова могућност омогућава складиштење једне слике унутар оставе

en: _Reorder history items
sr: _Промени распоред ставки оставе

en: Push last copied text to the top of the history, useful to reorder old items
sr: Гура последњи умножено писмо на врх оставе, корисно за премештање старих ставки

en: Re_verse history order
sr: _Преокрени редослед оставе

en: Reverse order of the history shown in the menu
sr: Преокрени распоред оставе приказан у изборнику

en: Ignore mouse s_elections
sr: Занемари и_зборе мишем

en: If checked, the selections won't affect the history except the manual copies
sr: Уколико је означено, избор неће утицати на оставу осим на ручне умношке

en: Size of the _history:
sr: Величина _оставе:

en: H_istory
sr: Историј_а

en: Edit Action
sr: Уредите дејство

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: _У реду

en: Name:
sr: Назив:

en: Pattern:
sr: Образац:

en: You can use the substitution parameters "\1", "\2" and so on in the commands. The parameter "\0" represents the complete text. The pattern is always anchored within the special characters ^$
sr: Можете користити заменске одреднице „\1“, „\2“ и тако даље у наредбама. Одредница „\0“ представља цео текст. Образац је увек угњежђен нарочитим знацима ^$

en: Activate on manual copy instead of selection
sr: Покреће ручно умножавање уместо избора

en: By default the action is triggered by a selection: check this option to trigger the action when you make a manual copy instead. Note that in this case, the Control key no longer has any effect.
sr: Подразумевано се дејство окида избором; означите ово ради окидања дејства када ручно правите умножак. У овом случају, дугме контроле нема никакво дејство.

en: <b>Action</b>
sr: <b>Дејство</b>

en: Command:
sr: Наредба:

en: <b>Commands</b>
sr: <b>Наредбе</b>

en: Type here your custom text, for example a URL, a filename, etc.
sr: Укуцајте овде свој произвољни израз, на пример адресу, име датотеке, итд.

en: Regular expression
sr: Регуларан израз

en: _Disable
sr: _Онемогући

en: Unable to execute the command "%s"
    
    %s
sr: Нисам успео да извршим наредбу „%s“
    
    %s

en: Could not start the Clipboard Manager Daemon because it is already running.
sr: Нисам успео да покренем домара управника исечака јер је већ у погону.

en: The Xfce Clipboard Manager is already running.
sr: Управник исечака ИксФЦЕ-а је већ покренут.

en: You can launch it with 'xfce4-clipman'.
sr: Можете га покренути помоћу „xfce4-clipman“.

en: The Clipboard Manager Daemon is not running.
sr: Домар управника исечака није у погону.

en: Are you sure you want to clear the history?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати оставу?

en: Don't ask again
sr: Не питај поново

en: Unable to open the Clipman history dialog
sr: Нисам успео да отворим прозорче повести Секача

en: _Clear history
sr: _Очисти оставу

en: _Clear clipboard
sr: _Очисти оставу исечака

en: Could not generate QR-Code.
sr: Нисам успео да образујем КуР-код.

en: _Show full history...
sr: _Приказуј сву оставу...

en: _Clipman settings...
sr: Поставке _Секача...

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: Clipboard Manager for Xfce
sr: Управник исечака ИксФЦЕ-а

en: Unable to open the settings dialog
sr: Нисам успео отворим прозорче поставки
