Xfce Panel Plugins - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Select font...
ar: اختر خط...

en: Select font family and size to use for the labels.
ar: حدد عائلة الخط والحجم ﻻستخدامها للتسميات.

en: Right-click to revert to the default font.
ar: انقر بالزر الأيمن للعودة إلى الخط الافتراضي.

en: Select font
ar: اختر خط

en: Configure CPU Frequency Monitor
ar: ضبط مرقاب تردد المعالج

en: _Close
ar: _إغلاق

en: <b>Monitor</b>
ar: <b>الشاشة</b>

en: _Update interval:
ar: _فترة التحديث:

en: <b>Panel</b>
ar: <b>لوحة</b>

en: _Font:
ar: _خط:

en: _Display CPU:
ar: _إظهار المعالج:

en: min
ar: دقيقة

en: avg
ar: متوسط

en: max
ar: أقصى

note: check buttons for display widgets in panel
en: _Keep compact
ar: _الإبقاء مضغوط

en: Show text in a single _line
ar: إظهار النص في _سطر واحد

en: Show CPU _icon
ar: عرض أيقونة المعالج

en: Show CPU fre_quency
ar: إعرض تردد المعالج

en: Show CPU _governor
ar: عرض متحكم المعالج

en: Scaling driver:
ar: مشغل التحجيم:

en: No scaling driver available
ar: لا يوجد مشغل تحجيم متوفر

en: Available frequencies:
ar: الترددات المتوفرة:

en: Available governors:
ar: الحكام المتوفرون:

en: Current governor:
ar: الحاكم الحالي:

en: CPU Information
ar: معلومات المعالج

en: An overview of all the CPUs in the system
ar: لمحة عامة لكل المعالجات في النظام

en: current min
ar: أقل حالياً

en: current avg
ar: متوسط الحالياً

en: current max
ar: أكثر حالياً

en: No CPU information available.
ar: لا تتوفر أية معلومات عن المعالج.

en: %zu cpu available | %zu cpus available
ar[0]: %zu معالج متوفر
ar[1]: %zu معالجات متوفرة
ar[2]: %zu معالجات متوفرة
ar[3]: %zu معالجات متوفرة
ar[4]: %zu معالجات متوفرة
ar[5]: %zu معالجات متوفرة

en: Frequency:
ar: التردد:

en: Governor:
ar: الحاكم:

en: Show CPU frequencies and governor
ar: إظهار ترددات وحدة المعالجة المركزية والحاكم

en: Your system is not configured correctly to support CPU frequency scaling!
ar: نظامك لم يتم ضبطه بشكل الصحيح لدعم محجم تردد المعالج!

en: Your system is not supported yet!
ar: نظامك لا يدعمها!

en: CPU Frequency Monitor
ar: شاشة تردد المعالج
