Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Select font...
da: Vælg skrifttype ...

en: Select font family and size to use for the labels.
da: Vælg skriftfamilie og -størrelse til brug i etiketter.

en: Right-click to revert to the default font.
da: Højreklik for at vende tilbage til standardskrifttypen.

en: Select font
da: Vælg skrifttype

en: Right-click to revert to the default color
da: Højreklik for at vende tilbage til standardfarven

en: Configure CPU Frequency Monitor
da: Konfigurer CPU-frekvensovervågning

en: _Close
da: _Luk

en: <b>Monitor</b>
da: <b>Overvåg</b>

en: _Update interval:
da: _Opdateringsinterval:

en: _Font:
da: _Skrifttype:

en: _Font color:
da: _Skriftfarve:

en: Select font color
da: Vælg skriftfarve

en: _Display CPU:
da: _Vis CPU:

en: min
da: min.

en: avg
da: gns.

en: max
da: maks.

en: Unit:
da: Enhed:

en: Auto
da: Automatisk

note: check buttons for display widgets in panel
en: _Keep compact
da: _Hold kompakt

en: Show text in a single _line
da: Vis tekst på én _linje

en: Show CPU _icon
da: Vis _ikon for CPU

en: Adjust CPU icon color according to frequency
da: Juster farven på CPU-ikonet i henhold til frekvensen

en: Show CPU fre_quency
da: Vis CPU-fre_kvens

en: Show CPU _governor
da: Vis CPU-_bestyrer

en: Your system does not support cpufreq.
    The plugin only shows the current cpu frequency
da: Dit system understøtter ikke cpufreq.
    Pluginet viser kun den nuværende CPU-frekvens

en: Scaling driver:
da: Skaleringsprogram:

en: No scaling driver available
da: Intet skaleringsprogram tilgængeligt

en: Available frequencies:
da: Tilgængelige frekvenser:

en: Available governors:
da: Tilgængelige bestyrere:

en: Current governor:
da: Nuværende bestyrer:

en: CPU Information
da: CPU-information

en: An overview of all the CPUs in the system
da: Et overblik over alle CPU'er i systemet

en: current min
da: nuværende min.

en: current avg
da: nuværende gns.

en: current max
da: nuværende maks.

en: No CPU information available.
da: Ingen CPU-information tilgængelig.

en: %zu cpu available | %zu cpus available
da[0]: %zu CPU tilgængelig
da[1]: %zu CPU'er tilgængelige

en: Frequency:
da: Frekvens:

en: Governor:
da: Bestyrer:

en: Show CPU frequencies and governor
da: Vis CPU-frekvenser og bestyrer

en: Copyright (c) 2003-2022
da: Ophavsret (c) 2003-2022

en: Your system is not configured correctly to support CPU frequency scaling!
da: Dit system er ikke konfigureret korrekt til at understøtte skalering af CPU-frekvens!

en: Your system is not supported yet!
da: Dit system understøttes ikke endnu!

en: The CPU displayed by the XFCE cpufreq plugin has been reset to a default value
da: CPU'en som vises af XFCE's cpufreq-plugin er blevet nulstillet til en standardværdi

en: CPU Frequency Monitor
da: CPU-frekvensovervågning
