Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (38 entries)

en: Select font...
ie: Selecter un fonde...

en: Select font family and size to use for the labels.
ie: Selecter li fonde por li etiquettes.

en: Right-click to revert to the default font.
ie: Far un dextri clic por li predefinit fonde.

en: Select font
ie: Selecter un fonde

en: Configure CPU Frequency Monitor
ie: Configurar li monitor de frequentie de CPU

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Update interval:
ie: Act_ualisar chascun:

en: _Font:
ie: _Fonde:

en: _Font color:
ie: C_olor de fonde:

en: Select font color
ie: Selecter un color de fonde

en: _Display CPU:
ie: _Monstrar li CPU:

en: min
ie: Min

en: avg
ie: medial

en: max
ie: Max

note: check buttons for display widgets in panel
en: _Keep compact
ie: _Compact

en: Show text in a single _line
ie: Monstrar in un singul _linea

en: Show CPU _icon
ie: Monstrar li _icone

en: Show CPU fre_quency
ie: Monstrar li fre_quentie

en: Show CPU _governor
ie: Monstrar li gu_vernator

en: Your system does not support cpufreq.
    The plugin only shows the current cpu frequency
ie: Vor sistema ne suporte cpufreq.
    Li plugin solmen monstra li actual frequentie de CPU

en: Scaling driver:
ie: Driver de control:

en: No scaling driver available
ie: Null driver de control es disponibil

en: Available frequencies:
ie: Disponibil frequenties:

en: Available governors:
ie: Disponibil guvernatores:

en: Current governor:
ie: Actual guvernator:

en: CPU Information
ie: Information pri li CPU

en: An overview of all the CPUs in the system
ie: Un resumé de CPUs de vor sistema

en: current min
ie: Actual min.

en: current avg
ie: Actual med.

en: current max
ie: Actual max.

en: No CPU information available.
ie: Null information pro CPU disponibil.

en: %zu cpu available | %zu cpus available
ie[0]: %zu CPU es disponibil
ie[1]: %zu CPUs es disponibil

en: Frequency:
ie: Frequentie:

en: Governor:
ie: Guvernator:

en: Show CPU frequencies and governor
ie: Monstrar li frequentie de CPU e li guvernator

en: Your system is not configured correctly to support CPU frequency scaling!
ie: Vor sistema ne es configurat por modification del frequentie de CPU!

en: Your system is not supported yet!
ie: Vor sistema ancor ne es supportat!

en: CPU Frequency Monitor
ie: Monitor de frequentie de CPU
