Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (43 entries)

en: Select font...
sq: Përzgjidhni shkronja…

en: Select font family and size to use for the labels.
sq: Përzgjidhni familje dhe madhësi shkronjash për t’u përdorur për etiketat.

en: Right-click to revert to the default font.
sq: Djathtasklikoni për t’i kthyer te shkronjat parazgjedhje.

en: Select font
sq: Përzgjidhni shkronja

en: Right-click to revert to the default color
sq: Djathtasklikojeni për ta kthyer te ngjyra parazgjedhje

en: Configure CPU Frequency Monitor
sq: Formësoni Mbikëqyrësin e Frekuencës së CPU-së

en: _Close
sq: _Mbylle

en: <b>Monitor</b>
sq: <b>Mbikëqyre</b>

en: _Update interval:
sq: Interval për_ditësimi:

en: _Font:
sq: _Shkronja:

en: _Font color:
sq: Ngjyrë shkr_onjash:

en: Select font color
sq: Përzgjidhni ngjyrë shkronjash

en: _Display CPU:
sq: _Shfaq CPU:

en: avg
sq: mst

en: max
sq: maks

en: Unit:
sq: Njësi:

note: check buttons for display widgets in panel
en: _Keep compact
sq: _Mbaji kompakte

en: Show text in a single _line
sq: Shfaq tekst në një _rresht të vetëm

en: Show CPU _icon
sq: Shfaq _ikonë CPU-je

en: Adjust CPU icon color according to frequency
sq: Përimto ngjyrë ikone CPU sipas frekuencës

en: Show CPU fre_quency
sq: Shfaq _frekuencë CPU-je

en: Show CPU _governor
sq: Shfaq _kontrollor CPU-je

en: Your system does not support cpufreq.
    The plugin only shows the current cpu frequency
sq: Sistemi juaj nuk e mbulon cpufreq.
    Shtojca shfaq vetëm frekuencën e tanishme të CPU-së

en: Scaling driver:
sq: Përudhës përshtatjesh:

en: No scaling driver available
sq: S’ka përudhës përshtatjesh

en: Available frequencies:
sq: Frekuenca të passhme:

en: Available governors:
sq: Kontrollorë të gatshëm

en: Current governor:
sq: Kontrollor i tanishëm:

en: CPU Information
sq: Të dhëna CPU-je

en: An overview of all the CPUs in the system
sq: Një përmbledhje e krejt CPU-ve në sistem

en: current min
sq: min. i tanishëm

en: current avg
sq: mes. e tanishme

en: current max
sq: maks. i tanishëm

en: No CPU information available.
sq: S’ka të dhëna CPU-je të gatshme.

en: %zu cpu available | %zu cpus available
sq[0]: %zu procesor që mund të përdoret
sq[1]: %zu procesorë që mund të përdoren

en: Frequency:
sq: Frekuencë:

en: Governor:
sq: Qeverisës:

en: Show CPU frequencies and governor
sq: Shfaq frekuenca dhe kontrollor CPU-je

en: Copyright (c) 2003-2022
sq: Të drejta kopjimi (c) 2003-2022

en: Your system is not configured correctly to support CPU frequency scaling!
sq: Sistemi juaj s’është formësuar saktë për të mbuluar përshtatje të frekuencës së CPU-së!

en: Your system is not supported yet!
sq: Sistemi juaj nuk mbulohet ende!

en: The CPU displayed by the XFCE cpufreq plugin has been reset to a default value
sq: CPU-ja e shfaqur nga shtojca XFCE cpufreq është kthyer te një vlerë parazgjedhje

en: CPU Frequency Monitor
sq: Mbikëqyrës Frekuence CPU-je
