Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (41 entries)

en: Select font...
sv: Välj typsnitt...

en: Select font family and size to use for the labels.
sv: Välj typsnittsfamilj och storlek för etiketterna.

en: Right-click to revert to the default font.
sv: Högerklicka för att återgå till standardtypsnittet.

en: Select font
sv: Välj typsnitt

en: Right-click to revert to the default color
sv: Högerklicka för att återgå till standardfärg.

en: Configure CPU Frequency Monitor
sv: Konfigurera CPU-Frekvensövervakning

en: _Close
sv: _Stäng

en: <b>Monitor</b>
sv: <b>Övervakning</b>

en: _Update interval:
sv: _Uppdateringsintervall:

en: _Font:
sv: _Typsnitt:

en: _Font color:
sv: _Teckensnittsfärg:

en: Select font color
sv: Välj teckensnittsfärg

en: _Display CPU:
sv: Visa CPU:

en: avg
sv: snitt

en: Unit:
sv: Enhet:

note: check buttons for display widgets in panel
en: _Keep compact
sv: Behåll _kompakt

en: Show text in a single _line
sv: Visa _text i en enda rad

en: Show CPU _icon
sv: Visa CPU-_ikon

en: Adjust CPU icon color according to frequency
sv: Justera CPU-ikonfärgen enligt frekvens

en: Show CPU fre_quency
sv: Visa CPU-_frekvens

en: Show CPU _governor
sv: Visa CPU-_regulator

en: Your system does not support cpufreq.
    The plugin only shows the current cpu frequency
sv: Ditt system stöder inte cpufreq.
    Detta insticksprogram visar bara aktuell cpufrekvens

en: Scaling driver:
sv: Skala drivrutin

en: No scaling driver available
sv: Ingen skalningsdrivrutin tillgänglig

en: Available frequencies:
sv: Tillgängliga frekvenser:

en: Available governors:
sv: Tillgängliga regulatorer:

en: Current governor:
sv: Nuvarande regulator:

en: CPU Information
sv: CPU-information

en: An overview of all the CPUs in the system
sv: En översikt över alla systemets CPU:er

en: current min
sv: aktuellt min

en: current avg
sv: aktuellt snitt

en: current max
sv: aktuellt max

en: No CPU information available.
sv: Ingen CPU-information tillgänglig.

en: %zu cpu available | %zu cpus available
sv[0]: %zu cpu tillgänglig
sv[1]: %zu cpus tillgängliga

en: Frequency:
sv: Frekvens:

en: Governor:
sv: Reglerare:

en: Show CPU frequencies and governor
sv: Visa CPU-frekvenser och regulator

en: Your system is not configured correctly to support CPU frequency scaling!
sv: Ditt system är inte korrekt konfigurerat för att stödja CPU-frekvensskalning!

en: Your system is not supported yet!
sv: Ditt system stöds inte än!

en: The CPU displayed by the XFCE cpufreq plugin has been reset to a default value
sv: Processorn som visas av XFCE cpufreq-plugin har återställts till ett standardvärde

en: CPU Frequency Monitor
sv: CPU-Frekvensövervakning
