Xfce Panel Plugins - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Select font...
th: เลือกแบบอักษร...

en: Select font family and size to use for the labels.
th: เลือกแบบอักษรและขนาดที่จะใช้กับฉลากต่างๆ

en: Right-click to revert to the default font.
th: คลิกขวาเพื่อคืนกลับเป็นแบบอักษรปริยาย

en: Select font
th: เลือกแบบอักษร

en: Right-click to revert to the default color
th: คลิกขวาเพื่อคืนกลับเป็นสีปริยาย

en: Configure CPU Frequency Monitor
th: ตั้งค่าปลั๊กอินเฝ้าสังเกตความถี่ซีพียู

en: _Close
th: ปิ_ด

en: <b>Monitor</b>
th: <b>การเฝ้าสังเกต</b>

en: _Update interval:
th: ช่วงเวลา_ปรับข้อมูล:

en: <b>Panel</b>
th: <b>พาเนล</b>

en: _Font:
th: แบบ_อักษร:

en: _Font color:
th: _สีตัวอักษร:

en: Select font color
th: เลือกสีตัวอักษร

en: _Display CPU:
th: แสด_งซีพียู:

en: min
th: ต่ำสุด

en: avg
th: เฉลี่ย

en: max
th: สูงสุด

en: Unit:
th: หน่วย:

en: Auto
th: อัตโนมัติ

note: check buttons for display widgets in panel
en: _Keep compact
th: ขนาด_กะทัดรัด

en: Show text in a single _line
th: แสดงข้อความใน_บรรทัดเดียว

en: Show CPU _icon
th: แสดงไอ_คอนซีพียู

en: Adjust CPU icon color according to frequency
th: ปรับสีไอคอนของซีพียูตามความถี่

en: Show CPU fre_quency
th: แสดงความ_ถี่ซีพียู

en: Show CPU _governor
th: แสดงวิธีควบคุ_มความถี่

en: Your system does not support cpufreq.
    The plugin only shows the current cpu frequency
th: ระบบของคุณไม่รองรับ cpufreq
    ปลั๊กอินนี้จะแสดงความถี่ปัจจุบันของซีพียูเท่านั้น

en: Scaling driver:
th: ตัวขับการปรับขนาด:

en: No scaling driver available
th: ไม่มีตัวขับการปรับขนาด

en: Available frequencies:
th: ความถี่ที่ใช้ได้:

en: Available governors:
th: วิธีควบคุมความถี่ที่ใช้ได้:

en: Current governor:
th: วิธีควบคุมความถี่ปัจจุบัน:

en: CPU Information
th: ข้อมูลซีพียู

en: An overview of all the CPUs in the system
th: ภาพรวมของซีพียูทั้งหมดในระบบ

en: current min
th: ต่ำสุดปัจจุบัน

en: current avg
th: เฉลี่ยปัจจุบัน

en: current max
th: สูงสุดปัจจุบัน

en: No CPU information available.
th: ไม่มีข้อมูลซีพียู

en: %zu cpu available | %zu cpus available
th[0]: มี %zu ซีพียู

en: Frequency:
th: ความถี่:

en: Governor:
th: วิธีควบคุมความถี่:

en: Show CPU frequencies and governor
th: แสดงความถี่ซีพียูและวิธีควบคุมความถี่

en: Your system is not configured correctly to support CPU frequency scaling!
th: ระบบของคุณยังไม่ได้ตั้งค่าอย่างถูกต้องให้รองรับการปรับความถี่ซีพียู!

en: Your system is not supported yet!
th: ยังไม่รองรับระบบของคุณ!

en: The CPU displayed by the XFCE cpufreq plugin has been reset to a default value
th: ซีพียูที่ปลั๊กอิน cpufreq ของ XFCE แสดงได้ถูกล้างค่าเป็นค่าปริยายแล้ว

en: CPU Frequency Monitor
th: เฝ้าสังเกตความถี่ซีพียู
