Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (30 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
ast: Representación gráfica de la carga de CPU

en: Usage: %u%%
ast: Usu: %u%%

en: CPU Graph Properties
ast: Propiedaes del gráficu CPU

en: Use non-linear time-scale
ast: Escala de tiempu non llinial

en: Show frame
ast: Amosar marcu

en: Show border
ast: Amosar bervesu

en: Show current usage bar | Show current usage bars
ast[0]: Amosar barra d'usu d'anguaño
ast[1]: Amosar barres d'usu d'anguaño

en: Run in terminal
ast: Executar na terminal

en: Use startup notification
ast: Usar notificación nel aniciu

en: Background:
ast: Fondu:

en: Bars color:
ast: Barres de colores:

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Fastest (~250ms)
ast: El más rápidu (~250ms)

en: Fast (~500ms)
ast: Rápidu (~500ms)

en: Slow (~1s)
ast: Lentu (~1s)

en: Update Interval:
ast: Intervalu d'anovamientu:

en: All
ast: Too

en: Tracked Core:
ast: Nucleu rastexáu:

en: Width:
ast: Anchor:

en: Height:
ast: Altor:

en: Associated command:
ast: Comandu asociáu:

en: No history
ast: Ensin historia

en: Grid
ast: Rexella

en: Mode:
ast: Mou:

en: Solid
ast: Sólidu

en: Gradient
ast: Gradiente

en: Fire
ast: Fueu

en: Color mode:
ast: Mou de color:

en: CPU Graph
ast: Gráfica de CPU
