Xfce Panel Plugins - en to ca translation catalogue (58 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
ca: Representació gràfica de la càrrega de la CPU

en: CPU usage: %.1f%%
ca: Ús de la CPU: %.1f%%

en: 'Overall' is showing the impact on the overall performance of the machine.
ca: «General» mostra l'impacte al rendiment general de la màquina.

en: 'Hotspots' is showing the momentary performance impact on just the threads involved in suboptimal SMT scheduling decisions.
ca: «Punts d'interès» mostra l'impacte al rendiment de tan sols els fils d'execució involucrats en decisions de planificació SMT subòptimes.

en: CPU Graph Properties
ca: Propietats de la gràfica de la CPU

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Run in terminal
ca: Executa en un terminal

en: Use startup notification
ca: Utilitza la notificació d'inicialització

en: Color used to highlight potentially suboptimal
    placement of threads on CPUs with SMT
ca: Color usat per a ressaltar la ubicació potencialment subòptima
    dels fils d'execució a processadors amb SMT

en: Display SMT statistics
ca: Mostra les estadístiques SMT

en: Highlight suboptimal SMT scheduling
ca: Ressalta la planificació SMT subòptima

en: SMT issues color:
ca: Color per als problemes de SMT:

en: Use non-linear time-scale
ca: Utilitza l'escala de temps no lineal

en: Per-core history graphs
ca: Gràfics d'històric per nucli

en: System:
ca: Sistema:

en: User:
ca: Usuari:

en: Nice:
ca: Amable:

en: IO wait:
ca: Espera de E/S:

en: Background:
ca: Fons:

en: Show current usage bar | Show current usage bars
ca[0]: Mostra la barra d'ús actual
ca[1]: Mostra les barres d'ús actuals

en: Bars color:
ca: Color de les barres:

en: Show frame
ca: Mostra el marc

en: Show border
ca: Mostra els marges

en: Appearance
ca: Aparença

en: Advanced
ca: Avançat

en: Stats
ca: Estadístiques

en: Fastest (~250ms)
ca: Molt ràpid (~250 ms)

en: Fast (~500ms)
ca: Ràpid (~500 ms)

en: Normal (~750ms)
ca: Normal (~750 ms)

en: Slow (~1s)
ca: Lent (~1 s)

en: Slowest (~3s)
ca: Molt lent (~3 s)

en: Update Interval:
ca: Interval d'actualització:

en: All
ca: Tot

en: Tracked Core:
ca: Seguiment del nucli:

en: Width:
ca: Amplada:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Threshold (%):
ca: Llindar (%):

en: Spacing:
ca: Espaiat:

en: Spacing between per-core history graphs
ca: Espai entre gràfics d'històric per nucli

en: Associated command:
ca: Ordre associada:

en: The command to run when the plugin is left-clicked.
ca: La comanda a executar quan es premi el botó esquerra sobre el connector.

en: If not specified, it defaults to xfce4-taskmanager, htop or top.
ca: Si no s'especifica, pren el valor de xfce4-taskmanager, htop o top.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: No history
ca: Sense historial

en: Grid
ca: Graella

en: Solid
ca: Sòlid

en: Gradient
ca: Degradat

en: Fire
ca: Foc

en: Detailed
ca: Detallat

en: Color mode:
ca: Mode de color:

en: SMT detected: Yes
ca: SMT detectat: sí

en: SMT detected: No
ca: SMT detectat: no

en: Number of SMT scheduling incidents: %u
ca: Nombre d'incidents de planificació SMT: %u

en: Estimated performance impact:
ca: Aproximació de l'impacte en el rendiment:

en: Overall: %.3g%%
ca: General: %.3g%%

en: Hotspots: %.3g%%
ca: Punts d'interès: %.3g%%

en: SMT detected: N/A
ca: SMT detectat: n.d.

en: CPU Graph
ca: Gràfica de la CPU
