Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (29 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
ie: Grafical representation del carga de CPU

en: CPU Graph Properties
ie: Proprietás de grafico de CPU

en: _Close
ie: _Cluder

en: Run in terminal
ie: Lansar in un terminal

en: Use startup notification
ie: Usar li notification de inicie

en: Use non-linear time-scale
ie: Usar non-lineari témpor-scale

en: Background:
ie: Funde:

en: Show current usage bar | Show current usage bars
ie[0]: Monstrar li actual usagie
ie[1]: Monstrar li actual usagie

en: Bars color:
ie: Color de barras:

en: Show frame
ie: Monstrar li cadre

en: Show border
ie: Monstrar li borde

en: Appearance
ie: Aspecte

en: Advanced
ie: Avansat

en: Fastest (~250ms)
ie: Rapidissim (~250ms)

en: Fast (~500ms)
ie: Rapid (~500ms)

en: Slow (~1s)
ie: Lent (~1s)

en: Update Interval:
ie: Actualisar chascun:

en: All
ie: Omni

en: Tracked Core:
ie: Monitorat cordie:

en: Width:
ie: Largore:

en: Height:
ie: Altore:

en: Associated command:
ie: Associat comande:

en: Disabled
ie: Ínactiv

en: No history
ie: Sin diarium

en: Grid
ie: Grille

en: Gradient
ie: Gradiente

en: Fire
ie: Foy

en: Color mode:
ie: Mode de color:

en: CPU Graph
ie: Grafico de CPU
