Xfce Panel Plugins - en to is translation catalogue (35 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
is: Myndræn framsetning örgjörvaálags

en: CPU Graph Properties
is: Eiginleikar CPU örgjörvagrafs

en: _Close
is: _Loka

en: Run in terminal
is: Keyra í skjáhermi (terminal)

en: Use startup notification
is: Nota tilkynningu í ræsingu

en: Use non-linear time-scale
is: Nota ólínulegan tímakvarða

en: Color 1:
is: Litur 1:

en: Color 2:
is: Litur 2:

en: Color 3:
is: Litur 3:

en: Background:
is: Bakgrunnur:

en: Show current usage bar | Show current usage bars
is[0]: Birta núverandi notkunarstöpul
is[1]: Birta núverandi notkunarstöpla

en: Bars color:
is: Litur stöpla

en: Show frame
is: Sýna ramma

en: Show border
is: Sýna jaðar

en: Appearance
is: Útlit

en: Advanced
is: Nánar

en: Fastest (~250ms)
is: Hraðast (~250ms)

en: Fast (~500ms)
is: Hratt (~500ms)

en: Normal (~750ms)
is: Venjulegt (~750ms)

en: Slow (~1s)
is: Hægt (~1s)

en: Update Interval:
is: Uppfærslutíðni:

en: All
is: Allt

en: Tracked Core:
is: Kjarni sem fylgst er með:

en: Width:
is: Breidd:

en: Height:
is: Hæð:

en: Associated command:
is: Tengd skipun:

en: Normal
is: Venjulegt

en: No history
is: Enginn ferill

en: Grid
is: Hnitanet

en: Mode:
is: Hamur:

en: Solid
is: Gegnheilt

en: Gradient
is: Litstigull

en: Fire
is: Eldur

en: Color mode:
is: Litahamur:

en: CPU Graph
is: CPU graf
