Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (60 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
nb: Grafisk representasjon av prosessorlast

en: CPU usage: %.1f%%
nb: CPU-bruk: %.1f%%

en: 'Overall' is showing the impact on the overall performance of the machine.
nb: «Helhetlig» viser innflytelsen på maskinens helhetlige ytelse.

en: 'Hotspots' is showing the momentary performance impact on just the threads involved in suboptimal SMT scheduling decisions.
nb: «Flaskehalser» viser hvordan trådene i den ineffektive SMT-planleggingen påvirkes momentant.

en: CPU Graph Properties
nb: Egenskaper for prosessorgraf

en: _Close
nb: Lukk

en: Run in terminal
nb: Kjør i terminal

en: Use startup notification
nb: Bruk oppstartvarsel

en: Color used to highlight potentially suboptimal
    placement of threads on CPUs with SMT
nb: Farge som skal fremheve mulig ineffektiv plassering av tråder på CPU-er med SMT

en: Display SMT statistics
nb: Vis SMT-statistikk

en: Highlight suboptimal SMT scheduling
nb: Fremhev ineffektiv SMT-planlegging

en: SMT issues color:
nb: Farge for SMT-problem:

en: Use non-linear time-scale
nb: Bruk ikke-lineær tidsskala

en: Per-core history graphs
nb: Historikk-graf per kjerne

en: Color 1:
nb: Farge 1:

en: Color 2:
nb: Farge 2:

en: Color 3:
nb: Farge 3:

en: User:
nb: Bruker:

en: IO wait:
nb: IO-venting:

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Show current usage bar | Show current usage bars
nb[0]: Vis nåværende forbruksstolpe
nb[1]: Vis nåværende forbruksstolper

en: Bars color:
nb: Stolpefarger:

en: Show frame
nb: Vis ramme

en: Show border
nb: Vis kanter

en: Appearance
nb: Utseende

en: Advanced
nb: Avansert

en: Stats
nb: Statistikker

en: Fastest (~250ms)
nb: Raskest (~250ms)

en: Fast (~500ms)
nb: Raskt (~500ms)

en: Normal (~750ms)
nb: Normalt (~750ms)

en: Slow (~1s)
nb: Sakte (~1s)

en: Slowest (~3s)
nb: Treigeste (~3s)

en: Update Interval:
nb: Oppdateringsintervall:

en: All
nb: Alle

en: Tracked Core:
nb: Overvåket kjerne:

en: Width:
nb: Bredde:

en: Height:
nb: Høyde:

en: Threshold (%):
nb: Terskel (%):

en: Spacing:
nb: Avstand:

en: Spacing between per-core history graphs
nb: Avstand mellom historikk-graf per kjerne

en: Associated command:
nb: Tilknyttet kommando:

en: The command to run when the plugin is left-clicked.
nb: Kommando som skal kjøres når tillegget venstreklikkes.

en: If not specified, it defaults to xfce4-taskmanager, htop or top.
nb: Standard hvis ikke noe annet er valgt: xfce4-taskmanager, htop eller top.

en: Disabled
nb: Avslått

en: No history
nb: Ingen historikk

en: Grid
nb: Rutenett

en: Mode:
nb: Modus:

en: Solid
nb: Ensfarget

en: Gradient
nb: Fargeovergang

en: Fire
nb: Flammer

en: Detailed
nb: Detaljert

en: Color mode:
nb: Fargemodus:

en: SMT detected: Yes
nb: Gjenkjente SMT: Ja

en: SMT detected: No
nb: Gjenkjente SMT: Nei

en: Number of SMT scheduling incidents: %u
nb: Antall hendelser for SMT-planlegging: %u

en: Estimated performance impact:
nb: Anslått ytelsespåvirkning:

en: Overall: %.3g%%
nb: Helhetlig: %.3g%%

en: Hotspots: %.3g%%
nb: Flaskehalser: %.3g%%

en: SMT detected: N/A
nb: Gjenkjente SMT: I/t

en: CPU Graph
nb: Prosessorgraf
