Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
oc: Representacion grafica de la carga processor

en: CPU Graph Properties
oc: Proprietats del grafic processor

en: _Close
oc: _Tampar

en: Run in terminal
oc: Executar dins un terminal

en: Use startup notification
oc: Utilizar la notificacion a l'aviada

en: Use non-linear time-scale
oc: Utilizar una escala temporala non lineara

en: Color 1:
oc: Color 1 :

en: Color 2:
oc: Color 2 :

en: Color 3:
oc: Color 3 :

en: Background:
oc: Fons d'ecran :

en: Show current usage bar | Show current usage bars
oc[0]: Afichar la barra d'usatge corrent
oc[1]: Afichar las barras d'usatge corrent

en: Bars color:
oc: Color de las barras :

en: Show frame
oc: Afichar lo quadre

en: Show border
oc: Afichar la bordadura

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Advanced
oc: Avançat

en: Fastest (~250ms)
oc: Lo mai rapid (~ 250ms)

en: Fast (~500ms)
oc: Rapid (~ 500ms)

en: Normal (~750ms)
oc: Normal (~ 750ms)

en: Slow (~1s)
oc: Lent (~ 1s)

en: Update Interval:
oc: Mesa a jorn de l'interval :

en: All
oc: Totes

en: Tracked Core:
oc: Nucli seguit :

en: Width:
oc: Largor :

en: Height:
oc: Nautor :

en: Associated command:
oc: Comanda associada :

en: No history
oc: Pas d'istoric

en: Grid
oc: Grasilha

en: Mode:
oc: Mòde :

en: Solid
oc: Solide

en: Fire
oc: Fuòc

en: Color mode:
oc: Mòde color :

en: CPU Graph
oc: Grafic processor
