Xfce Panel Plugins - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
ro: Reprezentarea grafică a încărcării procesorului

en: Use non-linear time-scale
ro: Scară neliniară de timp

en: Show frame
ro: Arată cadrul

en: Color 1:
ro: Culoare 1:

en: Color 2:
ro: Culoare 2:

en: Color 3:
ro: Culoare 3:

en: Background:
ro: Fundal:

en: Appearance
ro: Aspect

en: Advanced
ro: Avansat

en: Fastest (~250ms)
ro: Minim (~250ms)

en: Fast (~500ms)
ro: Mic (~500ms)

en: Slow (~1s)
ro: Mare (~1s)

en: Update Interval:
ro: Interval de actualizare:

en: Width:
ro: Lățime:

en: Height:
ro: Înălțime:

en: Associated command:
ro: Comandă asociată:

en: No history
ro: Fără istoric

en: Mode:
ro: Mod de afișare:

en: Gradient
ro: Degradeu

en: Fire
ro: Foc

en: Color mode:
ro: Mod de colorare:

en: CPU Graph
ro: Grafic CPU
