Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (56 entries)

en: Graphical representation of the CPU load
sq: Paraqitje grafike e ngarkesës së CPU-së

en: CPU usage: %.1f%%
sq: Përdorim CPU-je: %.1f%%

en: 'Overall' is showing the impact on the overall performance of the machine.
sq: “Në përgjithësi” shfaq ndikimin në punimin e makinës në përgjithësi.

en: 'Hotspots' is showing the momentary performance impact on just the threads involved in suboptimal SMT scheduling decisions.
sq: “Hotspots” tregon ndikimin atë çast mbi punimin thjesht te rrjedha të përfshira në vendime nënoptimale planifikimi SMT.

en: CPU Graph Properties
sq: Veti grafiku CPU-je

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Run in terminal
sq: Xhiroje në terminal

en: Use startup notification
sq: Përdor njoftim nisjeje

en: Color used to highlight potentially suboptimal
    placement of threads on CPUs with SMT
sq: Ngjyrë e përdorur për theksim vendosjeje
    potencialisht nënoptimale rrjedhash në CPU-ra me SMT

en: Display SMT statistics
sq: Shfaq statistika SMT

en: Highlight suboptimal SMT scheduling
sq: Thekso planifikim SMT nënoptimal

en: SMT issues color:
sq: Ngjyrë problemesh SMT:

en: Use non-linear time-scale
sq: Shkallë kohore jolineare

en: Per-core history graphs
sq: Grafikë historiku “per-core”

en: Color 1:
sq: Ngjyrë 1:

en: Color 2:
sq: Ngjyrë 2:

en: Color 3:
sq: Ngjyrë 3:

en: System:
sq: Sistem:

en: User:
sq: Përdorues:

en: Background:
sq: Sfond:

en: Show current usage bar | Show current usage bars
sq[0]: Shfaq shtyllë përdorimi të tanishëm
sq[1]: Shfaq shtylla përdorimi të tanishëm

en: Bars color:
sq: Ngjyrë shtyllash:

en: Show frame
sq: Shfaq kornizë

en: Show border
sq: Shfaq anë

en: Appearance
sq: Dukje

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Stats
sq: Statistika

en: Fastest (~250ms)
sq: Më i shpejti (~250ms)

en: Fast (~500ms)
sq: I shpejtë (~500ms)

en: Slow (~1s)
sq: I ngadaltë (~1s)

en: Slowest (~3s)
sq: Më i ngadalti (~3s)

en: Update Interval:
sq: Interval Përditësimi:

en: All
sq: Krejt

en: Tracked Core:
sq: Bërthamë e Ndjekur:

en: Width:
sq: Gjerësi:

en: Height:
sq: Lartësi:

en: Threshold (%):
sq: Prag (%):

en: Associated command:
sq: Urdhër përshoqërues:

en: The command to run when the plugin is left-clicked.
sq: Urdhër që duhet xhiruar, kur shtojca majtasklikohet.

en: If not specified, it defaults to xfce4-taskmanager, htop or top.
sq: Nëse s’përcaktohet, si parazgjedhje kalon në xfce4-taskmanager, htop ose top.

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: No history
sq: Pa historik

en: Grid
sq: Rrjetë

en: Mode:
sq: Mënyrë:

en: Solid
sq: E plotë

en: Fire
sq: Zjarr

en: Detailed
sq: I hollësishëm

en: Color mode:
sq: Mënyrë ngjyre:

en: SMT detected: Yes
sq: U pikas SMT: Po

en: SMT detected: No
sq: U pikas SMT: Jo

en: Number of SMT scheduling incidents: %u
sq: Numër incidentesh planifikimi SMT: %u

en: Estimated performance impact:
sq: Ndikim i hamendësuar mbi ndikimin:

en: Overall: %.3g%%
sq: Në përgjithësi: %.3g%%

en: Hotspots: %.3g%%
sq: Hotspot-e: %.3g%%

en: SMT detected: N/A
sq: U pikas SMT: N/A

en: CPU Graph
sq: Grafik i CPU-së
