Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (18 entries)

en: Invalid format
ast: Formatu non válidu

en: Error
ast: Fallu

en: Date, then time
ast: Data, dempués hora

en: Time, then date
ast: Hora, dempués data

en: Date only
ast: Namái data

en: Time only
ast: Namái hora

note: placeholder
en: Custom...
ast: Personalizar...

en: Select font
ast: Escueyi la fonte

en: Unable to open the following url: %s
ast: Nun pue abrise la siguiente URL: %s

note: * layout frame
en: Layout
ast: Distribución

note: Format label format label
en: Format:
ast: Formatu:

note: * Date frame
en: Date
ast: Data

en: The date will appear in a tooltip.
ast: La data apaecerá nun ventanu.

note: font label
en: Font:
ast: Fonte:

note: * time frame
en: Time
ast: Hora

en: The time will appear in a tooltip.
ast: La hora apaecerá nun ventanu.

en: DateTime
ast: Data y hora

en: Date and Time plugin with a simple calendar
ast: Complementu d'hora y data con un calandariu simple
