Xfce Panel Plugins - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Invalid format
fr: Format incorrect

en: Error
fr: Erreur

en: Date, then time
fr: Date, puis l’heure

en: Time, then date
fr: Heure, puis la date

en: Date only
fr: Date seulement

en: Time only
fr: Heure seulement

note: placeholder
en: Custom...
fr: Personnalisé…

en: Select font
fr: Choisir une police

en: Unable to open the following url: %s
fr: Impossible d’ouvrir l’URL suivante : %s

en: Datetime
fr: Dateheure

note: * layout frame
en: Layout
fr: Disposition

note: Format label format label
en: Format:
fr: Format :

en: The date will appear in a tooltip.
fr: La date apparaîtra dans une info-bulle.

note: font label
en: Font:
fr: Police :

note: * time frame
en: Time
fr: Heure

en: The time will appear in a tooltip.
fr: L’heure apparaîtra dans une info-bulle.

en: DateTime
fr: DateHeure

en: Date and Time plugin with a simple calendar
fr: Greffon date et heure avec un calendrier simple
