Xfce Panel Plugins - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Invalid format
hu: Érvénytelen formátum

en: Error
hu: Hiba

en: Date, then time
hu: Dátum, majd idő

en: Time, then date
hu: Idő, majd dátum

en: Date only
hu: Csak dátum

en: Time only
hu: Csak idő

note: placeholder
en: Custom...
hu: (Egyéni…)

en: Select font
hu: Válasszon betűtípust

en: Unable to open the following url: %s
hu: A következő URL megnyitása meghiúsult: %s

en: Datetime
hu: Dátum/idő

note: * layout frame
en: Layout
hu: Elrendezés

note: Format label format label
en: Format:
hu: Formátum:

note: * Date frame
en: Date
hu: Dátum

en: The date will appear in a tooltip.
hu: A dátum megjelenik a buboréksúgóban.

note: font label
en: Font:
hu: Betűkészlet:

note: * time frame
en: Time
hu: Idő

en: The time will appear in a tooltip.
hu: Az idő megjelenik a buboréksúgóban.

en: DateTime
hu: Dátum/idő

en: Date and Time plugin with a simple calendar
hu: Dátum és idő bővítmény egyszerű naptárral
