Xfce Panel Plugins - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Invalid format
id: Format tidak sah

en: Error
id: Galat

en: Date, then time
id: Tanggal, lalu waktu

en: Time, then date
id: Waktu, lalu tanggal

en: Date only
id: Hanya tanggal

en: Time only
id: Hanya waktu

note: placeholder
en: Custom...
id: Suai...

en: Select font
id: Pilih fonta

en: Unable to open the following url: %s
id: Tak dapat membuka url berikut: %s

note: * layout frame
en: Layout
id: Tata letak

note: * Date frame
en: Date
id: Tanggal

en: The date will appear in a tooltip.
id: Tanggal akan tampak pada tip alat.

note: font label
en: Font:
id: Fonta:

note: * time frame
en: Time
id: Waktu

en: The time will appear in a tooltip.
id: Waktu akan tampak pada tip alat.

en: Date and Time plugin with a simple calendar
id: Plugin Tanggal dan Waktu dengan kalender sederhana
