Xfce Panel Plugins - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Invalid format
it: Formato non valido

en: Error
it: Errore

en: Date, then time
it: Prima la data, poi l'ora

en: Time, then date
it: Prima l'ora, poi la data

en: Date only
it: Solo la data

en: Time only
it: Solo l'ora

note: placeholder
en: Custom...
it: Personalizzato…

en: Select font
it: Seleziona il carattere

en: Unable to open the following url: %s
it: Impossibile aprire la seguente URL: %s

en: Datetime
it: Orario e data

note: * layout frame
en: Layout
it: Stile

note: Format label format label
en: Format:
it: Formato:

note: * Date frame
en: Date
it: Data

en: The date will appear in a tooltip.
it: La data apparirà come suggerimento.

note: font label
en: Font:
it: Carattere:

note: * time frame
en: Time
it: Ora

en: The time will appear in a tooltip.
it: L'ora apparirà come suggerimento.

en: DateTime
it: Orario e data

en: Date and Time plugin with a simple calendar
it: Componente aggiuntivo di data e ora con un calendario semplice
