Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Invalid format
oc: Format incorrècte

en: Date, then time
oc: Data, puèi l'ora

en: Time, then date
oc: Ora, puèi la data

en: Date only
oc: Data solament

en: Time only
oc: Ora solament

note: placeholder
en: Custom...
oc: Personalizat...

en: Select font
oc: Causir una poliça

en: Unable to open the following url: %s
oc: Impossible de dobrir l'URL seguenta : %s

en: Datetime
oc: Dataora

note: * layout frame
en: Layout
oc: Disposicion

note: Format label format label
en: Format:
oc: Format :

note: * Date frame
en: Date
oc: Data

en: The date will appear in a tooltip.
oc: La data apareis dins una infobulla.

note: font label
en: Font:
oc: Poliça :

note: * time frame
en: Time
oc: Ora

en: The time will appear in a tooltip.
oc: L'ora apareis dins una infobulla.

en: DateTime
oc: DataOra

en: Date and Time plugin with a simple calendar
oc: Empeuton data e ora amb un calendièr simple
