Xfce Panel Plugins - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Invalid format
pt: Formato inválido

en: Error
pt: Erro

en: Date, then time
pt: Data, depois hora

en: Time, then date
pt: Hora, depois data

en: Date only
pt: Só data

en: Time only
pt: Só horas

note: placeholder
en: Custom...
pt: Personalizar...

en: Select font
pt: Selecione a letra

en: Unable to open the following url: %s
pt: Incapaz de abrir o seguinte url: %s

en: Datetime
pt: Data e hora

note: * layout frame
en: Layout
pt: Esquema

note: Format label format label
en: Format:
pt: Formato:

note: * Date frame
en: Date
pt: Data

en: The date will appear in a tooltip.
pt: A data aparece como dica.

note: font label
en: Font:
pt: Tipo de letra:

note: * time frame
en: Time
pt: Horas

en: The time will appear in a tooltip.
pt: As horas aparecem como dica.

en: DateTime
pt: DataHora

en: Date and Time plugin with a simple calendar
pt: Plugin data e hora com um calendário
