Xfce Panel Plugins - en to pt_BR translation catalogue (17 entries)

en: Invalid format
pt_BR: Formato inválido

en: Error
pt_BR: Erro

en: Date, then time
pt_BR: Data e então horário

en: Time, then date
pt_BR: Horário e então data

en: Date only
pt_BR: Somente data

en: Time only
pt_BR: Somente horário

note: placeholder
en: Custom...
pt_BR: Personalizado...

en: Select font
pt_BR: Selecione a fonte

en: Unable to open the following url: %s
pt_BR: Não foi possível abrir o seguinte url: %s

note: * layout frame
en: Layout
pt_BR: Disposição

note: Format label format label
en: Format:
pt_BR: Formato:

note: * Date frame
en: Date
pt_BR: Dia

en: The date will appear in a tooltip.
pt_BR: A data aparecerá na dica de ferramenta.

note: font label
en: Font:
pt_BR: Fonte:

note: * time frame
en: Time
pt_BR: Horário

en: The time will appear in a tooltip.
pt_BR: O horário aparecerá na dica de ferramenta.

en: Date and Time plugin with a simple calendar
pt_BR: Plug-in de Data e Horário com um calendário simples
