Xfce Panel Plugins - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Invalid format
ro: Formatul nu este valid

en: Error
ro: Eroare

en: Date, then time
ro: Data, apoi ora

en: Time, then date
ro: Ora, apoi data

en: Date only
ro: Doar data

en: Time only
ro: Doar ora

note: placeholder
en: Custom...
ro: Personalizat...

en: Select font
ro: Alegeți un font

en: Unable to open the following url: %s
ro: Nu s-a putut deschide următoarea adresă: %s

en: Datetime
ro: Ceas cu calendar

note: * layout frame
en: Layout
ro: Aspect

note: * Date frame
en: Date
ro: Data

en: The date will appear in a tooltip.
ro: Data va apărea într-un indiciu.

note: * time frame
en: Time
ro: Ora

en: The time will appear in a tooltip.
ro: Ora va apărea într-un indiciu.

en: DateTime
ro: Ceas cu calendar

en: Date and Time plugin with a simple calendar
ro: Modul pentru ceas cu un calendar simplu
