Xfce Panel Plugins - en to th translation catalogue (19 entries)

en: Invalid format
th: รูปแบบไม่ถูกต้อง

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Date, then time
th: วันที่ ตามด้วยเวลา

en: Time, then date
th: เวลา ตามด้วยวันที่

en: Date only
th: วันที่เท่านั้น

en: Time only
th: เวลาเท่านั้น

note: placeholder
en: Custom...
th: กำหนดเอง...

en: Select font
th: เลือกแบบอักษร

en: Unable to open the following url: %s
th: ไม่สามารถเปิด URL: %s

en: Datetime
th: วันเวลา

note: * layout frame
en: Layout
th: การจัดวาง

note: Format label format label
en: Format:
th: รูปแบบ:

note: * Date frame
en: Date
th: วันที่

en: The date will appear in a tooltip.
th: วันที่จะปรากฏเป็นคำแนะนำเครื่องมือ

note: font label
en: Font:
th: แบบอักษร:

note: * time frame
en: Time
th: เวลา

en: The time will appear in a tooltip.
th: เวลาจะปรากฏเป็นคำแนะนำเครื่องมือ

en: DateTime
th: วันเวลา

en: Date and Time plugin with a simple calendar
th: ปลั๊กอินแสดงวันที่และเวลา พร้อมปฏิทินอย่างง่าย
