Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Invalid format
tr: Geçersiz biçim

en: Error
tr: Hata

en: Date, then time
tr: Önce tarih, sonra saat

en: Time, then date
tr: Önce saat, sonra tarih

en: Date only
tr: Yalnızca tarih

en: Time only
tr: Yalnızca saat

note: placeholder
en: Custom...
tr: Özel...

en: Select font
tr: Yazı tipi seç

en: Unable to open the following url: %s
tr: Belirtilen bağlantı açılamadı: %s

en: Datetime
tr: Tarih ve Saat

note: * layout frame
en: Layout
tr: Yerleşim

note: Format label format label
en: Format:
tr: Biçim:

note: * Date frame
en: Date
tr: Tarih

en: The date will appear in a tooltip.
tr: Tarih, ipucu şeklinde gösterilecek.

note: font label
en: Font:
tr: Yazı Tipi:

note: * time frame
en: Time
tr: Saat

en: The time will appear in a tooltip.
tr: Saat, ipucunda gösterilecek.

en: DateTime
tr: Tarih ve Saat

en: Date and Time plugin with a simple calendar
tr: Basit takvimi olan tarih ve saat programcığı.
