Xfce Apps - en to ast translation catalogue (111 entries)

en: Dictionary
ast: Diccionariu

en: A plugin to query different dictionaries.
ast: Un complementu pa consultar diferentes diccionarios.

en: Ready
ast: Preparáu

en: Look up a word
ast: Guetar una pallabra

en: Search term
ast: Términu de gueta

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
ast: Guetar el testu dau usando un sirvidor Dict (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
ast: Guetar el testu dau usando un motor de gueta basáu en web

en: Check the given text with a spell checker
ast: Comprobar el testu dau con un correutor ortográficu

en: Grab the focus on the text field in the panel
ast: Obtener el focu nel campu de testu nel panel

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
ast: Aniciar como una aplicación independiente inclusu si se carga'l complementu del panel

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
ast: Toma'l conteníu de la escoyeta PRIMARIA y úsalu como testu de gueta

en: Be verbose
ast: Amosar información detallada

en: Show version information
ast: Amosar información de versión

en: [TEXT]
ast: [TESTU]

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Por favor, informa de fallos a <%s>

en: Dictionary Client
ast: Veceru de diccionariu

en: A client program to query different dictionaries.
ast: Un programa veceru pa consultar dellos diccionarios.

en: Spell Checker Results:
ast: Resultaos del correutor:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
ast[0]: %d suxerencia alcontrada.
ast[1]: %d suxerencies alcontraes.

en: Suggestions for "%s" (%s):
ast: Suxerencies pa «%s» (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
ast: «%s» ta escrito correutamente (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
ast: Nun pudieron alcontrase suxerencies pa «%s» (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
ast: Erru cuando s'executaba «%s» (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
ast: Por favor, configura'l comandu pal correutor ortográficu nel diálogu de preferencies.

en: Invalid input
ast: Entrada non válida

en: Process failed (%s)
ast: Falló'l procesu (%s)

en: P_ause
ast: Pos_ar

en: _Resume
ast: _Siguir

en: Running
ast: Executando

en: Finished
ast: Fináu

en: _Back
ast: _Tornar

en: Speed Reader
ast: Velocidá de llectura

en: You must enter a text.
ast: Tienes d'introducir un testu.

en: Choose a file to load
ast: Esbilla un fucheru pa cargar

en: The file '%s' could not be loaded.
ast: El ficheru '%s' nun pudo cargase.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
ast[0]: (amosar %d pallabra al mesmu tiempu)
ast[1]: (amosar %d pallabres al mesmu tiempu)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
ast: Esto ye un llector rápidu cenciellu p'ayudar a entrenate a lleer aína. Failo amosando pallabres a un ritmu rápidu na pantalla.

en: _Words per Minute:
ast: _Pallabres per minutu:

en: _Mark Paragraphs
ast: _Marcar párrafos

en: Word _Grouping:
ast: _Grupos de pallabres:

en: _Font Size:
ast: Tamañu de _fonte:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
ast: Intoduz equí dalgún testu que te prestaría lleer.
    
    Asela y afáyate, dempués primi Entamar p'apenzar la llectura rápida.

en: Load the contents of a file
ast: Cargar conteníos d'un ficheru

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
ast: Llimpiar los conteníos del campu de testu y apegar los conteníos al cartafueyu

en: Clear the contents of the text field
ast: Llimpiar los conteníos del campu de testu

en: _Start
ast: Entamar

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
ast: La URL de gueta ta erma. Por favor, comprueba les tos preferencies.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
ast: Nun pudo abrise'l restolador. Por favor, comprueba les tos preferencies.

en: Invalid non-UTF8 input
ast: Entrada UTF8 non válida

en: Error
ast: Fallu

en: warning
ast: avisu

en: Could not connect to server.
ast: Nun pudo coneutase al sirvidor.

en: The server is not ready.
ast: El sirvidor nun ta disponible

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
ast: Diccionariu especificáu non válidu. Por favor, comprueba les tos preferencies.

en: Unknown error while querying the server.
ast: Fallu desconocíu entrín s'entrugaba al sirvidor.

en: Dictionary Results:
ast: Resultaos del diccionariu:

en: No matches could be found for "%s".
ast: Nun pudo atopase denguna coincidencia pa «%s».

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
ast: Guetar «%s» usando «%s»

en: Web Search:
ast: Gueta web:

en: %d definition found. | %d definitions found.
ast[0]: %d definición alcontrada.
ast[1]: %d definiciones alcontraes.

en: Querying %s...
ast: Consultando %s...

en: Server Information for "%s"
ast: Información de sirvidor pa «%s»

en: The server doesn't offer any databases.
ast: El sirvidor non ufierta denguna base de datos.

en: Copy Link
ast: Copiar enllaz

en: Search
ast: Guetar

note: File Menu
en: _File
ast: _Ficheru

en: Speed _Reader
ast: Llector _rápidu

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Quit
ast: _Colar

note: Help Menu
en: _Help
ast: A_yuda

en: _Close
ast: Z_arrar

en: Search with:
ast: Guetar con:

en: _Dictionary Server
ast: Sirvidor de _diccionariu

en: _Web Service
ast: Serviciu _web

en: _Spell Checker
ast: _Comprobación ortográfica

en: Xfce4 Dictionary
ast: Diccionariu Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
ast: dict.leo.org - Alemán <-> Inglés

en: dict.leo.org - German <-> French
ast: dict.leo.org - Alemán <-> Francés

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
ast: dict.leo.org - Alemán <-> Castellanu

en: dict.leo.org - German <-> Italian
ast: dict.leo.org - Alemán <-> Italianu

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
ast: dict.leo.org - Alemán <-> Chinu

en: dist.cc - Dictionary
ast: dist.cc - Diccionariu

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
ast: Wikipedia, la enciclopedia llibre (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
ast: Wiktionary, el diccionariu llibre (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
ast: Diccionariu Merriam-Webster Online

en: Clear
ast: Llimpiar

en: You have chosen an invalid dictionary.
ast: Escoyisti un diccionariu non válidu.

en: General
ast: Xeneral

en: <b>Default search method:</b>
ast: <b>Métodu de gueta por defeutu:</b>

en: Dictionary Server
ast: Sirvidor de diccionariu

en: Web Service
ast: Serviciu web

en: Spell Checker
ast: Comprobación ortográfica

en: Last used method
ast: Caberu métodu usáu

en: <b>Colors:</b>
ast: <b>Colores:</b>

en: Links:
ast: Enllaces:

en: Phonetics:
ast: Fonética:

en: Spelled correctly:
ast: Escrito correutamente:

en: Spelled incorrectly:
ast: Escrito incorreutamente:

en: <b>Panel Text Field:</b>
ast: <b>Campu de testu del panel:</b>

en: Show text field in the panel
ast: Amosar el campu de testu nel panel

note: panel entry size
en: Text field size:
ast: Tamañu del campu de testu:

note: server address
en: Server:
ast: Sirvidor:

note: server port
en: Server Port:
ast: Puertu del sirvidor:

note: dictionary
en: Dictionary:
ast: Diccionariu:

en: * (use all)
ast: * (usar toos)

en: ! (use all, stop after first match)
ast: ! (usar toos; parar tres la primer coincidencia)

en: <b>Web search URL:</b>
ast: <b>URL de gueta web:</b>

en: URL:
ast: URL :

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
ast: Introduz la URL del sitiu web qu'ufra'l serviciu de torna o diccionariu. Usa {word} como marcador de posición pa la pallabra guetada.

en: Spell Check Program:
ast: Programa correutor ortográficu:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
ast: <i>El programa correutor ortográficu puede ser 'enchant', 'aspell', 'ispell' o cualesquier otru correutor ortográficu compatible col comandu ispell.
    L'iconu amuesa si'l comandu introducíu esiste.</i>
