Xfce Apps - en to be translation catalogue (117 entries)

en: Dictionary
be: Слоўнік

en: A plugin to query different dictionaries.
be: Убудова пошуку ў разнастайных слоўніках.

en: Ready
be: Завершана

en: Look up a word
be: Знайсці слова

en: Search term
be: Пошук тэрміна

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
be: Шукаць дадзены тэкст пры дапамозе сервера слоўнікаў (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
be: Шукаць дадзены тэкст пры дапамозе вэб-рухавікоў пошуку

en: Check the given text with a spell checker
be: Праверыць дадзены тэкст пры дапамозе праграмы праверкі арфаграфіі

en: Grab the focus on the text field in the panel
be: Памясціць курсор на тэкставае поле панэлі

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
be: Запускаць аўтаномную праграму нават пры загружанай убудове панэлі

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
be: Шукаць першаснае змесціва буфера абмену (PRIMARY)

en: Be verbose
be: Быць падрабязным

en: Show version information
be: Паказаць інфармацыю аб версіі

en: [TEXT]
be: [ТЭКСТ]

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, пра памылкі паведамляйце <%s>.

en: Dictionary Client
be: Кліент слоўнікаў

en: A client program to query different dictionaries
be: Кліент доступу да розных слоўнікаў

en: Spell Checker Results:
be: Вынікі праверкі арфаграфіі:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
be[0]: Знойдзена %d прапанова.
be[1]: Знойдзена %d прапановы.
be[2]: Знойдзена %d прапаноў.
be[3]: Знойдзена %d прапаноў.

en: Suggestions for "%s" (%s):
be: Прапановы для "%s" (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
be: "%s" арфаграфічна правільна (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
be: Праграм для "%s" (%s) не знойдзена.

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
be: Памылка запуску "%s" (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
be: Калі ласка, прызначце праграму праверкі арфаграфіі ў дыялогу налад.

en: Invalid input
be: Хібны ўвод

en: Process failed (%s)
be: Працэс схібіў (%s)

en: P_ause
be: _Прыпыніць

en: _Resume
be: П_рацягнуць

en: S_top
be: _Спыніць

en: Running
be: Запушчаны

en: Finished
be: Завершаны

en: _Back
be: _Назад

en: Speed Reader
be: Чытанне на хуткасць

en: You must enter a text.
be: Вы мусіце ўвесці тэкст.

en: Choose a file to load
be: Абярыце файл для загрузкі

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Open
be: _Адкрыць

en: The file '%s' could not be loaded.
be: Файл "%s" немагчыма загрузіць.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
be[0]: (паказваць %d слова запар)
be[1]: (паказваць %d словы запар)
be[2]: (паказваць %d слоў запар)
be[3]: (паказваць %d слоў запар)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
be: Гэта простая праграма для трэніроўкі хуткасці чытання метадам змены на экране слоў з вялікай хуткасцю.

en: _Words per Minute:
be: _Слоў за хвіліну:

en: _Mark Paragraphs
be: _Пазначаць абзацы

en: Word _Grouping:
be: _Групаванне слоў:

en: _Font Size:
be: Памер _шрыфту:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
be: Увядзіце сюды невялічкі тэкст, які хочаце прачытаць.
    
    Уладкуйцеся і націсніце "Запуск",  каб пачаць чытаць на хуткасць.

en: Load the contents of a file
be: Загрузіць змесціва файла

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
be: Ачысціць змесціва тэкставага поля і ўставіць тэкст з буфера абмену

en: Clear the contents of the text field
be: Ачысціць змесціва тэкставага поля

en: _Start
be: _Запуск

en: _Close
be: _Закрыць

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
be: Адрас пошуку пусты. Калі ласка, праверце налады.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
be: Немагчыма адкрыць браўзер. Калі ласка, праверце налады.

en: Invalid non-UTF8 input
be: Хібны ўвод, не UTF-8

en: Error
be: Памылка

en: warning
be: папярэджанне

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
be: Пошук "%s" пры дапамозе "%s"

en: Web Search:
be: Пошук у сеціве:

en: Could not connect to server.
be: Немагчыма злучыцца з серверам.

en: The server is not ready.
be: Сервер не гатовы.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
be: Вызначаны хібны слоўнік. Калі ласка, праверце налады.

en: Unknown error while querying the server.
be: Падчас адпраўлення запыту на сервер адбылася невядомая памылка.

en: Dictionary Results:
be: Вынікі слоўніка:

en: No matches could be found for "%s".
be: Супадзенняў для "%s" не знойдзена.

en: %d definition found. | %d definitions found.
be[0]: Знойдзена %d вызначэнне.
be[1]: Знойдзена %d вызначэнні.
be[2]: Знойдзена %d вызначэнняў.
be[3]: Знойдзена %d вызначэнняў.

en: Querying %s...
be: Запыт %s...

en: An error occurred while querying server information.
be: Падчас запытвання інфармацыі пра сервер адбылася памылка.

en: Server Information for "%s"
be: Інфармацыя пра сервер для "%s"

en: The server doesn't offer any databases.
be: У сервера няма сваёй базы даных.

en: Copy Link
be: Скапіяваць спасылку

en: Search
be: Пошук

en: F_ind
be: _Знайсці

note: File Menu
en: _File
be: _Файл

en: Speed _Reader
be: Хуткае _чытанне

en: _Preferences
be: _Параметры

en: _Quit
be: _Выйсці

note: Help Menu
en: _Help
be: _Даведка

en: About
be: Аб праграме

en: Search with:
be: Пошук у:

en: _Dictionary Server
be: _Сервер слоўніка

en: _Web Service
be: _Вэб-сэрвіс

en: _Spell Checker
be: _Праграма для праверкі арфаграфіі

en: A client program to query different dictionaries.
be: Кліент доступу да розных слоўнікаў.

en: Xfce4 Dictionary
be: Слоўнік Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
be: dict.leo.org — нямецкая ↔ англійская

en: dict.leo.org - German <-> French
be: dict.leo.org — нямецкая ↔ французская

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
be: dict.leo.org  — нямецкая ↔ іспанская

en: dict.leo.org - German <-> Italian
be: dict.leo.org  — нямецкая ↔ італьянская

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
be: dict.leo.org  — нямецкая ↔ кітайская

en: dict.cc - Dictionary
be: dict.cc - слоўнік

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
be: Вікіпедыя, свабодная энцыклапедыя (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
be: Вікіслоўнік, свабодны слоўнік (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
be: Сеціўны слоўнік Merriam-Webster

en: Clear
be: Ачысціць

en: You have chosen an invalid dictionary.
be: Вы абралі хібны слоўнік.

en: General
be: Асноўныя

en: <b>Default search method:</b>
be: <b>Прадвызначаны метад пошуку:</b>

en: Dictionary Server
be: Сервер слоўніка

en: Web Service
be: Вэб-сэрвіс

en: Spell Checker
be: Праграма праверкі арфаграфіі

en: Last used method
be: Апошні выкарыстаны метад

en: <b>Colors:</b>
be: <b>Колеры:</b>

en: Links:
be: Спасылкі:

en: Phonetics:
be: Фанетыка:

en: Spelled correctly:
be: Арфаграфічна правільна:

en: Spelled incorrectly:
be: Арфаграфічна няправільна:

en: <b>Panel Text Field:</b>
be: <b>Тэкставае поле панэлі:<b>

en: Show text field in the panel
be: Паказваць поле тэксту на панэлі

note: panel entry size
en: Text field size:
be: Памер тэкставага поля:

note: server address
en: Server:
be: Сервер:

note: server port
en: Server Port:
be: Порт:

note: dictionary
en: Dictionary:
be: Слоўнік:

en: * (use all)
be: * (выкарыстоўваць усё)

en: ! (use all, stop after first match)
be: ! (выкарыстоўваць усё, але спыніцца пасля першага супадзення)

en: <b>Web search URL:</b>
be: <b>URL для пошуку ў сеціве:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
be: Увядзіце поўны адрас вэб-сайта, што дае доступ да слоўнікаў. Выкарыстоўвайце {слова}, каб знайсці патрэбнае слова.

en: Spell Check Program:
be: Праграма праверкі арфаграфіі:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
be: <i>Можна выкарыстоўваць 'enchant', 'aspell', 'ispell' альбо іншы сумяшчальны з ispell загад.
    Значок адлюстроўвае ці існуе дадзены загад.</i>
