Xfce Apps - en to bg translation catalogue (117 entries)

en: Dictionary
bg: Речник

en: A plugin to query different dictionaries.
bg: Плъгин за намиране на различни речници.

en: Ready
bg: Готово

en: Look up a word
bg: Търсене на дума

en: Search term
bg: Търсене на термин

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
bg: Търсене на даден текст, като се използва сървърен речник(RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
bg: Търсене на даден текст, като се използва уеб-базирано приложение

en: Check the given text with a spell checker
bg: Проверка на даден текст с програма за проверка на правопис

en: Grab the focus on the text field in the panel
bg: Фокусиране, върху текста в панела

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
bg: Стартиране на приложение самостоятелно, дори, ако има стартиран плъгин в панела

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
bg: Вземане на съдържанието на ОСНОВНАТА селекция и използването му като текст за търсене.

en: Be verbose
bg: Бъдете изчерпателен

en: Show version information
bg: Показване на информация за версията

en: [TEXT]
bg: [ТЕКСТ]

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешки на <%s>.

en: Dictionary Client
bg: Речник

en: A client program to query different dictionaries
bg: Клиентска програма за заявки към различни речници

en: Spell Checker Results:
bg: Резултати от проверката на правописа:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
bg[0]: Намерено е %d предложение.
bg[1]: Намерени са %d предложения.

en: Suggestions for "%s" (%s):
bg: Предложения за „%s“ (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
bg: „%s“ е написано правилно (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
bg: Не е намерено предложение за „%s“ (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
bg: Грешка при изпълнението на „%s“ (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
bg: Моля, задайте програма за проверка на правописа от прозореца за настройки.

en: Invalid input
bg: Невалиден вход

en: Process failed (%s)
bg: Неуспешен процес (%s)

en: P_ause
bg: Пауза

en: _Resume
bg: Възстановяване

en: S_top
bg: _Стоп

en: Running
bg: Работещ

en: Finished
bg: Завършен

en: _Back
bg: _Назад

en: Speed Reader
bg: Скорост на четеца

en: You must enter a text.
bg: Трябва да въведете текст.

en: Choose a file to load
bg: Избор на файл за зареждане

en: _Cancel
bg: Отказ

en: _Open
bg: _Отвори

en: The file '%s' could not be loaded.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде зареден.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
bg[0]: (показване на %d дума за определено време)
bg[1]: (показване на %d думи за определено време)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
bg: Това е инструмент, повишаващ скоростта на четене. Това се постига чрез смяна на думите с голяма скорост на екрана.

en: _Words per Minute:
bg: Думи в мунута:

en: _Mark Paragraphs
bg: Отбелязване на параграфите

en: Word _Grouping:
bg: Групиране на думи:

en: _Font Size:
bg: Размер на шрифта:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
bg: Въведете тук някакъв текст, който искате да бъде прочетен.
    
    Отпуснете се, настанете се удобно, след което натиснете Старт за да започне скоростно четене.

en: Load the contents of a file
bg: Зареждане на съдържанието на файла

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
bg: Изчистване на съдържанието от текстовото поле и копирането му в системният буфер

en: Clear the contents of the text field
bg: Изчистване на съдържанието на текстовото поле

en: _Start
bg: Стартиране

en: _Close
bg: _Затваряне

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
bg: Търсеният URL адрес е празен. Моля, въведете вашите настройки.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
bg: Браузърът не може да бъде отворен. Моля, проверете настройките.

en: Invalid non-UTF8 input
bg: Невалиден не-UTF-8 вход

en: Error
bg: Грешка

en: warning
bg: внимание

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
bg: Търсене на „%s“ , като се използва „%s“

en: Web Search:
bg: Търсене в мрежата:

en: Could not connect to server.
bg: Невъзможно е да се свърже със сървъра.

en: The server is not ready.
bg: Сървърът не е готов.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
bg: Неправилно зададен речник. Моля, проверете настройките.

en: Unknown error while querying the server.
bg: Неизвестна грешка при заявки на сървъра.

en: Dictionary Results:
bg: Речник - резултати:

en: No matches could be found for "%s".
bg: Не е намерени съвпадения за „%s“.

en: %d definition found. | %d definitions found.
bg[0]: Намерено е %d значение.
bg[1]: Намерени са %d значения.

en: Querying %s...
bg: Запитване %s...

en: An error occurred while querying server information.
bg: Възникна грешка при изпращане на заявката към сървъра.

en: Server Information for "%s"
bg: Информация от сървъра за „%s“

en: The server doesn't offer any databases.
bg: Сървърът не разполага с такава база-данни.

en: Copy Link
bg: Копиране на връзката

en: Search
bg: Търсене

en: F_ind
bg: Намери

note: File Menu
en: _File
bg: Файл

en: Speed _Reader
bg: Скорост на четеца

en: _Preferences
bg: Настройки

en: _Quit
bg: _Изход

note: Help Menu
en: _Help
bg: Помощ

en: About
bg: Относно

en: Search with:
bg: Търсене с:

en: _Dictionary Server
bg: Сървърен речник

en: _Web Service
bg: Уеб услуга

en: _Spell Checker
bg: Програма за проверка на правописа

en: A client program to query different dictionaries.
bg: Клиентска програма за достъп до различни речници.

en: Xfce4 Dictionary
bg: Речник за Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
bg: dict.leo.org - Немски <-> Английски

en: dict.leo.org - German <-> French
bg: dict.leo.org - Немски <-> Френски

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
bg: dict.leo.org - Немски <-> Испански

en: dict.leo.org - German <-> Italian
bg: dict.leo.org - Немски <-> Италиански

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
bg: dict.leo.org - Немски <-> Китайски

en: dict.cc - Dictionary
bg: dict.cc - Речник

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
bg: Wikipedia, свободната енциклопедия (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
bg: Wiktionary, свободният речник (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
bg: Онлайн речник Merriam-Webster

en: Clear
bg: Изчистване

en: You have chosen an invalid dictionary.
bg: Задали сте невалиден речник.

en: General
bg: Основни

en: <b>Default search method:</b>
bg: <b>Метод на търсене по подразбиране:</b>

en: Dictionary Server
bg: Сървърен речник

en: Web Service
bg: Уеб услуга

en: Spell Checker
bg: Програма за проверка на правописа

en: Last used method
bg: Последният използван метод

en: <b>Colors:</b>
bg: <b>Цветове:</b>

en: Links:
bg: Връзки:

en: Phonetics:
bg: Фонетика:

en: Spelled correctly:
bg: Правописът е правилен:

en: Spelled incorrectly:
bg: Правописът е неправилен:

en: <b>Panel Text Field:</b>
bg: <b>Панел с текстово поле:<b>

en: Show text field in the panel
bg: Показване на текстово поле в панела

note: panel entry size
en: Text field size:
bg: Размер на текстовото поле:

note: server address
en: Server:
bg: Сървър:

note: server port
en: Server Port:
bg: Порт:

note: dictionary
en: Dictionary:
bg: Речник:

en: * (use all)
bg: * (използвай всички)

en: ! (use all, stop after first match)
bg: ! (използвай всички, но спри след първото съвпадение)

en: <b>Web search URL:</b>
bg: <b>URL за търсене в мрежата:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
bg: Въведете URL адрес на уеб сайт, който предлага услуги за превод или речник. Използвайте {word} , като параметър за търсената дума.

en: Spell Check Program:
bg: Програма за проверка на правописа:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
bg: <i>Програмата за проверка на правописа може да бъде „enchant“, „aspell“, „ispell“ или друга програма за проверка на правопис, съвместима с  командата ispell.
    Иконата ще ви покаже, дали въведената команда съществува.</i>
