Xfce Apps - en to ca translation catalogue (113 entries)

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: A plugin to query different dictionaries.
ca: Un connector per fer consultes a diversos diccionaris.

en: Ready
ca: Preparat

en: Look up a word
ca: Cerca una paraula

en: Search term
ca: Cerca un terme

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
ca: Cerca el text proporcionat mitjançant un servidor Dict (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
ca: Cerca el text proporcionat mitjançant un enginy de cerca basat amb el web

en: Check the given text with a spell checker
ca: Comprova el text amb un corrector ortogràfic

en: Grab the focus on the text field in the panel
ca: Agafa l'enfocament al camp de text del tauler

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
ca: Inicia com aplicació autònoma fins i tot si el connector del tauler està carregat

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
ca: Agafa el contingut de la selecció primària i utilitza-ho com a text per la cerca

en: Be verbose
ca: Mostra més informació

en: Show version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Dictionary Client
ca: Client de diccionari

en: A client program to query different dictionaries
ca: Un programa client per fer consultes a diversos diccionaris

en: Spell Checker Results:
ca: Resultats del corrector ortogràfic:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
ca[0]: S'ha trobat %d suggeriment.
ca[1]: S'han trobat %d suggeriments.

en: Suggestions for "%s" (%s):
ca: Suggeriment per «%s» (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
ca: «%s» està escrit correctament (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
ca: No s'ha trobat cap suggeriment per «%s» (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
ca: Error mentre s'executava «%s»: (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
ca: Establiu l'ordre per al corrector ortogràfic al diàleg de preferències.

en: Invalid input
ca: L'entrada no és vàlida

en: Process failed (%s)
ca: Ha fallat el procés (%s)

en: P_ause
ca: P_ausa

en: _Resume
ca: _Reprèn

en: S_top
ca: A_tura

en: Running
ca: Executant

en: Finished
ca: Finalitzat

en: _Back
ca: _Enrere

en: Speed Reader
ca: Lector ràpid

en: You must enter a text.
ca: Heu d'introduir un text.

en: Choose a file to load
ca: Seleccioneu un fitxer a carregar

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: The file '%s' could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer «%s».

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
ca[0]: (mostra %d paraula al mateix temps)
ca[1]: (mostra %d paraules al mateix temps)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
ca: Aquesta és una utilitat de lectura ràpida per a entrenar-vos a llegir de pressa. Funciona il·luminant paraules ràpidament a la pantalla.

en: _Words per Minute:
ca: _Paraules per minut:

en: _Mark Paragraphs
ca: _Marca els paràgrafs

en: Word _Grouping:
ca: A_grupament de paraules:

en: _Font Size:
ca: _Mida de la lletra:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
ca: Introduïu un text que vulgueu llegir.
    
    Relaxeu-vos i poseu-vos còmode, després premeu Comença per a començar la lectura ràpida.

en: Load the contents of a file
ca: Carrega el contingut d'un fitxer

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
ca: Neteja el contingut del camp de text i enganxa el contingut del porta-retalls

en: Clear the contents of the text field
ca: Neteja el contingut del camp de text

en: _Start
ca: _Comença

en: _Close
ca: Tan_ca

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
ca: L'URL de cerca està buida. Comproveu les vostres preferències.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
ca: No s'ha pogut obrir el navegador. Comproveu les vostres preferències.

en: Invalid non-UTF8 input
ca: Entrada no UTF8 no vàlida

en: warning
ca: advertència

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
ca: Cerca «%s» mitjançant «%s»

en: Web Search:
ca: Cerca Web:

en: Could not connect to server.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor.

en: The server is not ready.
ca: El servidor no està preparat.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
ca: El diccionari indicat no és vàlid. Comproveu les vostres preferències.

en: Unknown error while querying the server.
ca: Error desconegut mentre es feia la consulta al servidor.

en: Dictionary Results:
ca: Resultats del diccionari:

en: No matches could be found for "%s".
ca: No hi ha cap coincidència per «%s».

en: %d definition found. | %d definitions found.
ca[0]: S'ha trobat %d definició.
ca[1]: S'han trobat %d definicions.

en: Querying %s...
ca: S'està consultant %s...

en: An error occurred while querying server information.
ca: S'ha produït un error mentre es consultava la informació del servidor.

en: Server Information for "%s"
ca: Informació del servidor per «%s»

en: The server doesn't offer any databases.
ca: El servidor no ha ofert cap base de dades.

en: Copy Link
ca: Copia l'enllaç

en: Search
ca: Cerca

en: F_ind
ca: _Troba

note: File Menu
en: _File
ca: _Fitxer

en: Speed _Reader
ca: _Lector ràpid

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Quit
ca: S_urt

note: Help Menu
en: _Help
ca: A_juda

en: About
ca: Quant a

en: Search with:
ca: Cerca amb:

en: _Dictionary Server
ca: Servidor de _diccionari

en: _Web Service
ca: Servei _web

en: _Spell Checker
ca: _Corrector ortogràfic

en: A client program to query different dictionaries.
ca: Un programa client per fer consultes a diversos diccionaris.

en: Xfce4 Dictionary
ca: Diccionari de Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
ca: dict.leo.org: alemany <-> anglès

en: dict.leo.org - German <-> French
ca: dict.leo.org: alemany <-> francès

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
ca: dict.leo.org: alemany <-> espanyol

en: dict.leo.org - German <-> Italian
ca: dict.leo.org: alemany <-> italià

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
ca: dict.leo.org: alemany <-> xinès

en: dict.cc - Dictionary
ca: dict.cc: diccionari

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
ca: Wikipedia, l'enciclopèdia lliure (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
ca: Wiktionary, el diccionari lliure (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
ca: Diccionari en línia Merriam-Webster

en: Clear
ca: Neteja

en: You have chosen an invalid dictionary.
ca: Heu triat un diccionari no vàlid.

en: <b>Default search method:</b>
ca: <b>Mètode de cerca predeterminat:</b>

en: Dictionary Server
ca: Servidor de diccionari

en: Web Service
ca: Servei web

en: Spell Checker
ca: Corrector ortogràfic

en: Last used method
ca: Últim mètode utilitzat

en: Links:
ca: Enllaços:

en: Phonetics:
ca: Fonètica:

en: Spelled correctly:
ca: Escrit correctament:

en: Spelled incorrectly:
ca: Escrit incorrectament:

en: <b>Panel Text Field:</b>
ca: <b>Camp de text del tauler:</b>

en: Show text field in the panel
ca: Mostra el camp de text al tauler

note: panel entry size
en: Text field size:
ca: Mida del camp de text:

note: server address
en: Server:
ca: Servidor:

note: server port
en: Server Port:
ca: Port del servidor:

note: dictionary
en: Dictionary:
ca: Diccionari:

en: * (use all)
ca: * (utilitza'ls tots)

en: ! (use all, stop after first match)
ca: ! (utilitza'ls tots, atura't després de la primera coincidència)

en: <b>Web search URL:</b>
ca: <b>URL de cerca web:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
ca: Introduïu l'URL d'un lloc web que proporcioni serveis de traducció o de diccionaris. Utilitzeu {word} com a paràmetre de substitució de la paraula a cercar.

en: Spell Check Program:
ca: Programa del corrector ortogràfic:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
ca: <i>El programa del corrector ortogràfic pot ser «enchant», «aspell», «ispell» o qualsevol altre programa que sigui compatible amb l'ordre «ispell».
    La icona mostra si l'ordre introduïda existeix.</i>
