Xfce Apps - en to cs translation catalogue (116 entries)

en: Dictionary
cs: Slovník

en: A plugin to query different dictionaries.
cs: Zásuvný modul pro dotazování různých slovníků.

en: Ready
cs: Připraven

en: Look up a word
cs: Vyhledat slovo

en: Search term
cs: Hledat pojem

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
cs: Hledat zadaný text pomocí serveru Dict (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
cs: Hledat zadaný text pomocí enginu založeného na webovém vyhledávání

en: Check the given text with a spell checker
cs: Zkontrolovat zadaný text kontrolou pravopisu

en: Grab the focus on the text field in the panel
cs: Umístit kurzor do textového pole v panelu

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
cs: Spustit samostatnou aplikaci přestože je spuštěn zásuvný modul panelu

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
cs: Použije obsah PRIMÁRNÍHO výběru pro hledání

en: Be verbose
cs: Podrobný výpis

en: Show version information
cs: Zobrazí informaci o verzi

en: Please report bugs to <%s>.
cs: Prosíme, abyste chyby hlásili na adresu <%s>.

en: Dictionary Client
cs: Klient slovníku

en: A client program to query different dictionaries
cs: Klientský program pro získávání dat z různých slovníků

en: Spell Checker Results:
cs: Výsledky kontroly pravopisu:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
cs[0]: Nalezena %d definice.
cs[1]: Nalezeny %d definice.
cs[2]: Nalezeno %d definicí.
cs[3]: Nalezeno %d definicí.

en: Suggestions for "%s" (%s):
cs: Návrhy pro řetězec „%s“ (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
cs: Výraz „%s“ je zapsán správně (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
cs: Pro řetězec „%s“ nebyly nalezeny žádné návrhy (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
cs: Chyba při spouštění „%s“ (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
cs: Nastavte příkaz pro kontrolu pravopisu v dialogovém okně Předvolby.

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: Process failed (%s)
cs: Proces skončil chybou (%s)

en: P_ause
cs: Po_zastavit

en: _Resume
cs: _Pokračovat

en: S_top
cs: Zas_tavit

en: Running
cs: Spuštěno

en: Finished
cs: Dokončeno

en: _Back
cs: _Zpět

en: Speed Reader
cs: Rychločtení

en: You must enter a text.
cs: Zadejte text.

en: Choose a file to load
cs: Zvolte soubor pro načtení

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Open
cs: _Otevřít

en: The file '%s' could not be loaded.
cs: Soubor '%s' nelze načíst.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
cs[0]: (zobrazit %d slovo najednou)
cs[1]: (zobrazit %d slova najednou)
cs[2]: (zobrazit %d slov najednou)
cs[3]: (zobrazit %d slov najednou)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
cs: Toto je jednoduchý nástroj pro rychločtení, který vám pomůže se cvičením rychlého čtení. Pracuje na principu rychle se zobrazujících slov na obrazovce.

en: _Words per Minute:
cs: _Slov za minutu:

en: _Mark Paragraphs
cs: _Označovat odstavce

en: Word _Grouping:
cs: Ses_kupování slov:

en: _Font Size:
cs: _Velikost písma:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
cs: Zadejte text, který chcete číst.
    
    Uvolněte se, pohodlně se usaďte a poté stiksněte tlačítko Start pro spuštění rychločtení.

en: Load the contents of a file
cs: Načíst obsah ze souboru

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
cs: Vymazat obsah textového pole a vložit obsah schránky

en: Clear the contents of the text field
cs: Vymazat obsah textového pole

en: _Start
cs: _Spustit

en: _Close
cs: _Zavřít

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
cs: Adresa URL pro vyhladávání je prázdná. Ověřte nastavení.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
cs: Nelze otevřít prohlížeč. Ověřte nastavení.

en: Invalid non-UTF8 input
cs: Neplatný vstup v kódování jiném než UTF8

en: Error
cs: Chyba

en: warning
cs: varování

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
cs: Hledat „%s“ pomocí „%s“

en: Web Search:
cs: Hledání na webu:

en: Could not connect to server.
cs: Nelze se připojit k serveru

en: The server is not ready.
cs: Server není připraven.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
cs: Zvolili jste naplatný slovník. Ověřte nastavení.

en: Unknown error while querying the server.
cs: Při dotazu na server nastala neznámá chyba.

en: Dictionary Results:
cs: Výsledky slovníku:

en: No matches could be found for "%s".
cs: Pro „%s“ nebyly nalezeny žádné shody.

en: %d definition found. | %d definitions found.
cs[0]: Nalezena %d definice.
cs[1]: Nalezeny %d definice.
cs[2]: Nalezeno %d definicí.
cs[3]: Nalezeno %d definicí.

en: Querying %s...
cs: Posílám dotaz na server %s...

en: An error occurred while querying server information.
cs: Při dotazu na informaci serveru nastala neznámá chyba.

en: Server Information for "%s"
cs: Informace serveru pro „%s“

en: The server doesn't offer any databases.
cs: Server nenabízí žádné databáze.

en: Copy Link
cs: Kopírovat odkaz

en: Search
cs: Hledat

en: F_ind
cs: N_ajít

note: File Menu
en: _File
cs: _Soubor

en: Speed _Reader
cs: _Rychločtení

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Quit
cs: _Ukončit

note: Help Menu
en: _Help
cs: _Nápověda

en: About
cs: O aplikaci

en: Search with:
cs: Hledat pomocí:

en: _Dictionary Server
cs: _Server slovníku

en: _Web Service
cs: _Webová služba

en: _Spell Checker
cs: _Kontrola pravopisu

en: A client program to query different dictionaries.
cs: Klientský program pro získávání dat z různých slovníků.

en: Xfce4 Dictionary
cs: Slovník Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
cs: dict.leo.org - Němčina <-> Angličtina

en: dict.leo.org - German <-> French
cs: dict.leo.org - Němčina <-> Francouzština

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
cs: dict.leo.org - Němčina <-> Španělstina

en: dict.leo.org - German <-> Italian
cs: dict.leo.org - Němčina <-> Italština

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
cs: dict.leo.org - Němčina <-> Čínština

en: dict.cc - Dictionary
cs: dict.cc - Slovník

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
cs: Wikipedie, otevřená encyklopedie (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
cs: Wikislovník, slovník s otevřeným obsahem (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
cs: Online slovník Merriam-Webster

en: Clear
cs: Čistý

en: You have chosen an invalid dictionary.
cs: Zvolili jste neplatný slovník.

en: General
cs: Obecné

en: <b>Default search method:</b>
cs: <b>Výchozí metoda pro hledání:</b>

en: Dictionary Server
cs: Server slovníku

en: Web Service
cs: Webová služba

en: Spell Checker
cs: Kontrola pravopisu

en: Last used method
cs: Poslední použitá metoda

en: <b>Colors:</b>
cs: <b>Barvy:</b>

en: Links:
cs: Odkazy:

en: Phonetics:
cs: Výslovnost:

en: Spelled correctly:
cs: Správná výslovnost:

en: Spelled incorrectly:
cs: Nesprávná výslovnost:

en: <b>Panel Text Field:</b>
cs: <b>Textové pole panelu:</b>

en: Show text field in the panel
cs: Zobrazit textové pole v panelu

note: panel entry size
en: Text field size:
cs: Velikost textového pole:

note: server port
en: Server Port:
cs: Port serveru:

note: dictionary
en: Dictionary:
cs: Slovník:

en: * (use all)
cs: * (použít vše)

en: ! (use all, stop after first match)
cs: ! (použít vše, zastavit při první shodě)

en: <b>Web search URL:</b>
cs: <b>Hledání na webové stránce URL:</b>

en: URL:
cs: Adresa URL:

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
cs: Zadejte adresu URL webové stránky, která nabízí překlady nebo slovníkové služby. Použijte {word} jako zástupný řetězec pro hledané slovo.

en: Spell Check Program:
cs: Aplikace pro kontrolu pravopisu:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
cs: <i>Aplikace pro kontrolu pravopisu může být například 'enchant', 'aspell', 'ispell' nebo jakákoliv jiná aplikace kontroly pravopisu kompatibilní s příkazem ispell.
    Ikona zobrazuje zda zadaný příkaz existuje.</i>
